Nie ma już Hutmenu, ale problemy pozostały. „Skarbówka” naliczyła spółce milionowe zaległości

Wroclife • 2023-01-04 Nie ma już Hutmenu, ale problemy pozostały. „Skarbówka” naliczyła spółce milionowe zaległości

Grupa Boryszew, w skład której wchodził wrocławski zakład Hutmen, otrzymała od Izby Administracji Skarbowej wezwanie do opłacenia zaległych podatków za 2015 rok. Chodzi o kwotę 16,4 mln zł.

Przypomnijmy, że zakład Hutmen przy ul. Grabiszyńskiej został wygaszony pod koniec 2021 roku, a w ubiegłym roku działka na której funkcjonował sprzedana nowemu inwestorowi. Mimo, że zakładu już nie ma, problemy związane z jego funkcjonowaniem pozostały.

Zarząd grupy Boryszew, w skład której wchodziła spółka zależna zarządzająca Hutmenem, poinformowała, że w ostatnim tygodniu minionego roku otrzymał od Dyrektora Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu wezwanie do opłacenia zaległości podatkowych z 2015 roku. Chodzi o 7,8 mln zł za pierwsze półrocze oraz 3 mln zł za okres od października do grudnia tego roku.

Urzędnicy ze „skarbówki” uznali, że wrocławski zakład nie miał prawa do zastosowania zerowej stawki VAT dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów i zażądał od spółki zwrotu należności wraz z odsetkami.

– Na zabezpieczenie wykonania w/w decyzji Hutmen wpłacił kaucje w łącznej wysokości 16,4 mln zł – poinformował Wojciech Kowalczyk, prezes Grupy Boryszew. – W związku z odmienną oceną powyższych okoliczności Spółka zamierza zaskarżyć w/w decyzje do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego – zadeklarował prezes.

tagi:

найбільш популярний