Ale wpadka! Wulkanizator podrzucił opony pod śmietnik, zapomniał że był podpisane [ZDJĘCIA]

Wroclife • 2022-04-05 Ale wpadka! Wulkanizator podrzucił opony pod śmietnik, zapomniał że był podpisane [ZDJĘCIA]

Zamiast do utylizacji w profesjonalnym zakładzie, zużyte opony, wymienione w jednym z wrocławskich zakładów wulkanizacyjnych, trafiły na osiedlowy śmietnik. Plan wrocławskiego biznesmana miałby szansę na wypalenie, gdyby nie to, że opony były… podpisane.

Sprawę ujawnił Eko Patrol wrocławskiej straży miejskiej. Funkcjonariusze na wniosek mieszkańców interweniowali na ulicy Swojczyckiej. Koło osiedlowego śmietnika zalegały tam zbiorniki paliwowe i stare opony.

Podczas oględzin odpadów strażnicy zauważyli, że na oponach ktoś kredą napisał numer rejestracyjny samochodu. Właścicielka zgadzających się z numerem tablic rejestracyjnych przyznała, że „gumy” pochodził z jej hondy, ale zostały kilka dni temu zmienione w jednym z zakładów wulkanizacyjnych, który przyjął je do utylizacji.

Strażnicy skierowali więc swoje kroki do wspomnianego warsztatu, gdzie znaleźli pozostałe opony z kompletu. Właściciel zakładu przyznał się do podrzucenia niedozwolonych odpadów na osiedle i przyjął 500-złotowy mandat.

найбільш популярний