Ktoś wyrzucił do lasu starą pralkę... z małym pieskiem w bębnie. 5 tys. zł nagrody za złapanie sprawcy [ZDJĘCIA]

Wroclife • 2023-04-24 Ktoś wyrzucił do lasu starą pralkę... z małym pieskiem w bębnie. 5 tys. zł nagrody za złapanie sprawcy [ZDJĘCIA]

To kolejna interwencja Ekostraży, która mrozi krew w żyłach. Fundacja zajmująca się ratowaniem zwierząt w niedzielę interweniowała w lesie pod Jelczem-Laskowice, gdzie ktoś wyrzucił starą pralkę, wewnątrz której umieścił żywe zwierzę. Za pomoc w złapaniu sprawcy Ekostraż przewidziała nagrodę w wysokości 5 tys. zł.

Do zdarzeniu doszło na terenach zielonych naprzeciwko fabryki przy ul. Spokojnej w miejscowości Łęg, koło Jelcza Laskowic. Sprawę wolontariuszom złożyli spacerowicze, którzy dostrzegli głowę zwierzęcia wystającą z porzuconej pralki.

– Ktoś uwięził zwierze w bębnie starej pralki, wrzucił ją i psa, jak niepotrzebne rzeczy – mówi Katarzyna Szakowska z Ekostraży. – Porzucenie to wielkie słowo, które niesie za sobą ogrom cierpienia odrzuconego, nie ważne człowieka, czy zwierzęcia. Sam wyrzucony jak śmieć pies, to drobniutka przerażona istota, która boi się zbliżenia, ruchu i dotyku człowieka. Jest już z nami bezpieczny, choć skulony z przerażenia, wychudzony i odwodniony – dodaje wolontariuszka.

Zwierzę zostało objęte opieką przez Ekostraż. Sama organizacja na własną rękę poszukuje sprawcy tego zdarzenia i prosi o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają zwierzę lub mają informacje na temat osoby, która mogła je porzucić w lesie. Za pomoc w ujęciu sprawcy organizacja przewidziała nagrodę w wysokości 5 tys. zł.

Osoby, które chciałby dołożyć się do zbiórki na utrzymanie znalezionego psiaka mogą wpłacić pieniądze na konto stowarzyszenia przelewem 78 1540 1030 2103 7774 4098 0001 z dopiskiem „pies z pralki” lub dokonać płatności przez stronę pomagam.pl/etfhrr.

Najpopularniejsze