Wrocław: Od 16 stycznia kolejne 583 miejsca parkingowe będą płatne [LISTA ULIC]
Kolejne do tej pory bezpłatne miejsca parkingowe, od 16 stycznia zostaną włączone do strefy płatnego parkowania. Na kilku wrocławskich ulicach pojawiło się lub wkrótce pojawi 37 nowych parkomatów, do inkasowania opłat na kolejnych 583 miejscach.
Zmiana organizacji ruchu związana z wyznaczeniem nowych miejsc parkingowych ma zostać wdrożona do końca tego tygodnia, by nowe rozwiązania mogły zacząć funkcjonować od poniedziałku, 16 stycznia. Nowe płatne miejsca tym razem zostaną wyznaczone na terenie Przedmieścia Świdnickiego, Przedmieścia Oławskiego, Powstańców Śląskich oraz Szczepina. Dodanie kolejnych miejsc do obecnej puli będzie oznaczało, że liczba płatnych miejsc parkingowych w mieście przekroczy 7 tys.
Wrocławski ZDiUM wyznacza nowe miejsca parkingowe na wniosek rad osiedli, które nie kryją zadowolenia z rozrostu strefy.
– Jesteśmy niezwykle zadowoleni z rozwoju Strefy Płatnego Parkowania na naszym osiedlu i bardzo się cieszymy, że niebawem na całym obszarze Przedmieścia Świdnickiego zostaną wyznaczone legalne miejsca postojowe. Nasi mieszkańcy w końcu mogą zaparkować swoje samochody w bliskiej odległości od mieszkania, a bezpieczeństwo i komfort poruszania się, szczególnie pieszych po osiedlu, jest naprawdę niewspółmierne do tego, co było jeszcze kilkanaście miesięcy temu – mówiła Magdalena Szczepaniak, przewodnicząca zarządu Osiedla Przedmieście Świdnickie.
Urzędnicy tłumaczą z kolei, że wprowadzanie opłat za parkowanie poprawia bezpieczeństwo pieszych i pomaga w ochronie zieleńców i drzew.
– Regulacja parkowania poprzez wprowadzenie parkomatów ma przede wszystkim duże znaczenie dla mieszkańców, ponieważ wpływa na ich komfort zamieszkiwania w danej okolicy – wyjaśnia Klaudia Piątek, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu. – Jest bezpieczniej i wygodniej, bo następuje większa rotacja, a dodatkowo poprawia się stan lokalnych dróg oraz ich najbliższego otoczenia. W wielu miejscach osoby o ograniczonej sprawności ruchowej: starsze, z niepełnosprawnościami, poruszające się na wózku, z wózkiem dziecięcym nie mają możliwości przejścia chodnikiem, bo tak gęsto zaparkowane są pojazdy – przekonuje urzędniczka.
Gdzie będą nowe płatne miejsca postojowe?
Od 16 stycznia 2023 r. do strefy płatnego parkowania włączone zostaną:
-
Osiedle Przedmieście Oławskie - Strefa Płatnego Parkowania, podstrefa
nr VI i VII - 119 nowych miejsc:-
ul. Łukasińskiego - od ul. Mierniczej do ul. Prądzyńskiego - podstrefa nr VI, 47 miejsc, 2 parkomaty,
-
ul. Prądzyńskiego - od ul. Traugutta do ul. Komuny Paryskiej, podstrefa nr VI, 55 miejsc, 4 parkomaty,
-
ul. Prądzyńskiego - od ul. Komuny Paryskiej do ul. Kościuszki, podstrefa nr VII, 17 miejsc, 1 parkomat.
-
-
Osiedle Przedmieście Świdnickie – Strefa Płatnego Parkowania, podstrefa nr VII – 15 nowych miejsc:
-
plac Muzealny - łącznik, wjazd od ul. Kościuszki, podstrefa nr VIII, 15 miejsc, 1 parkomat.
-
-
Osiedle Szczepin – Strefa Płatnego Parkowania, podstrefa nr IX – 35 nowych miejsc:
-
ul. Dobra - od ul. Braniborskiej do ul. Legickiej, podstrefa nr IX, 35 miejsc, 2 parkomaty.
-
-
Osiedle Powstańców Śląskich – Strefa Płatnego Parkowania, podstrefa
nr XIV – 414 nowych miejsc:-
ul. Komandorska - od ul. Swobodnej do ul. Wielkiej, podstrefa nr XIV, 125 miejsc, 9 parkomatów,
-
ul. Skwerowa - od ul. Ślężnej do ul. Komandorskiej, podstrefa nr XIV, 67 miejsc, 4 parkomaty,
-
ul. Pabianicka - od ul. Komandorskiej do ul. Ślężnej, podstrefa nr XIV, 53 miejsca, 3 parkomaty,
-
ul. Trwała - od ul. Radosnej do ul. Wielkiej, podstrefa nr XIV, 25 miejsc, 2 parkomaty,
-
ul. Sanocka - od ul. ul. Komandorskiej do ul. Ślężnej, podstrefa nr XIV, 52 miejsca, 3 parkomaty,
-
ul. Studzienna - od ul. Komandorskiej do ul. Ślężnej, podstrefa nr XIV, 48 miejsc, 3 parkomaty,
-
ul. Powstańców Śląskich - od ul. Radosnej do ul. Zaolziańskiej, podstrefa nr XIV, 44 miejsc, 3 parkomaty.
-
Za parkowanie ma miejscach w podstrefach VI, VII, VIII, IX, oraz XIV obowiązują następujące stawki:
-
3,00 zł za 1. godzinę postoju;
-
3,10 zł za 2. godzinę postoju;
-
3,30 zł za 3. godzinę postoju;
-
3,00 zł za 4. i każdą kolejną godzinę postoju.
W SPP opłaty obowiązują w dni robocze w godz. 9:00-18:00.
Osoby zameldowane w rejonie tych miejsc mogą zakupić abonamenty na preferencyjnych warunkach. Abonament na pierwsze auto kosztuje 10 zł miesięczne, 50 zł za pół roku lub 10 zł za rok. Koszt abonamentu na drugi pojazd to 20 zł miesięcznie, trzeci 100 zł miesięcznie. Osoby niezameldowane za parkowanie w dawnej strefie C muszą zapłacić 200 zł miesięcznie.
Najpopularniejsze teraz
-
Będzie podwyżka czynszów za wynajem mieszkań od TBS Wrocław
-
Dolny Śląsk: Na zamkniętą w latach 90-tych linię wrócą pociągi. Zobacz postępy prac [ZDJĘCIA Z DRONA]
-
Nad Odrę nie tylko na spacer. W Marinie Kleczków można spędzić także muzyczny wieczór
-
Zielony ring wokół Starego Miasta wreszcie spójny. Nowe przejście przy Bastionie Sakwowym otwarte!
-
Mieszkańcy Wrocławia mogą ponownie ubiegać się o najem mieszkania w ramach Społecznej Agencji Najmu
-
Polanica-Zdrój, czyli sztuka kurortowego umiaru
-
Święto miłośników historii na wrocławskich torach! Wyjątkowy krakowski skład typu N debiutuje w stolicy Dolnego Śląska
-
Średniowieczny epos i słowiański świt. Wyjątkowy weekend w Leśniczówce Kamionna
-
Gdzie nad wodę koło Wrocławia? Naturalne kąpieliska koło Wrocławia [LISTA MIEJSC]
-
Kiedyś myślałem, że jest już dla mnie za późno - mówi aktor, Janusz Chabior.
-
Chińska platforma zakupowa otwiera centrum dystrybucyjne pod Wrocławiem
-
MPWiK Wrocław wzmacnia cyfrowe bezpieczeństwo wodociągów
-
Latynoskie hity otwierają letni sezon tańca pod chmurką
-
NSA rozstrzygnął: Budynek ZETO jest zabytkiem!
-
Krajobraz bez chaosu reklamowego? Wrocław przygotowuje nowe regulacje
Najpopularniejsze
Dolny Śląsk: Na zamkniętą w latach 90-tych linię wrócą pociągi. Zobacz postępy prac [ZDJĘCIA Z DRONA]
Na zamkniętą dla regularnego ruchu pasażerskiego w połowie lat 90-ty linię kolejową nr 310 w za nieco ponad rok mają wrócić pociągi. Prace rewitalizacyjne na trasie z Łagiewnik do Piławy Górnej są już na zaawansowanym etapie. Nowe tory pojawiają się na kolejnych odcinkach, budowane są też perony i przystanki.
Nad Odrę nie tylko na spacer. W Marinie Kleczków można spędzić także muzyczny wieczór
Od kilku lat widzimy ponowną tendencję do powrotu miasta nad rzekę. Nadodrzańskie wały to nie tylko miejsce do spacerów i przejażdżek rowerowych, ale to też przestrzenie, które popołudniami zaczynają tętnić życiem. Niezobowiązująca atmosfera, gwar i muzyka pozwalają oderwać się od codzienności. Marina Kleczków również zaprasza na ciekawe wydarzenia kulturalne i rozrywkowe.

