Przy Hallera powstaje nowe przedszkole. Budynek już wyrasta z ziemi [ZDJĘCIA]
Na działce przy al. Hallera 77A trwa budowa nowego budynku przedszkola nr 141. Obiekt, do którego uczęszczać ma 200 dzieci ma być gotowy w ciągu niecałego roku. Na budowie widać już pierwsze efekty prac.
Nowe przedszkole powstaje w miejscu wyburzonego w wakacje budynku. Placówka mając na względzie plany remontowe wstrzymała już rekrutację rok temu. Obecni podopieczni zostali tymczasowo przeniesieni do innych placówek w okolicy.
Prace w tym miejscu postępują błyskawicznie. Rozbiórka starego przedszkola rozpoczęła się w czerwcu, a już pod koniec września w jego miejscu zaczęto lać fundamenty pod nową budowlę. Obecnie budynek zaczyna już wychodzić ponad powierzchnię ziemi.
Docelowo powstanie tu przedszkole dla ośmiu oddziałów. Każdy z nich ma mieć do dyspozycji własną salę z węzłami sanitarnymi. W budynku powstaje też sala do zajęć terapeutycznych, sale wielofunkcyjne oraz stołówka z węzłem żywienia i szatnie.
Na ogrodzony terenie przy Hallera powstaną też dwa place zabaw oraz ogród z drzewami, krzewami i roślinami ozdobnymi oraz specjalną ścieżką sensoryczną.
Inwestycja przewiduje też zastosowanie szeregu rozwiązań proekologicznych tj. zielony dach, panele fotowoltaiczne do pozyskiwania energii słonecznej czy zbiornik na deszczówkę.
Koszt inwestycji realizowanej przez firmę AWM Budownictwo S.A. to 14,8 mln zł. Planowany termin zakończenia budowy to wakacje przyszłego roku. Jeżeli nie będzie żadnych opóźnień, dzieci będą mogły korzystać z nowego budynku od września.
Najpopularniejsze teraz
-
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.
-
GALERIA ZDJĘĆ: Śląsk Wrocław wyrwał punkt Widzewowi Łódż przegrywając już dwoma bramkami - ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ
-
Nowoczesna mobilność w zasięgu ręki – poznaj samochody Chery i aktualne promocje w Chery MM Cars Wrocław
-
Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3:3. Wypowiedzi po meczu
-
Dlaczego nie warto czekać. Wraca Szkoła Pływania Aquaparku Wrocław!
-
Co dzieje się z biurami we Wrocławiu? Jak miasto wypada na tle Krakowa, Poznania i Warszawy?
-
Co nagle to po diable. Śląsk w końcu doczekał się nowego centra!
-
Zmiany w komunikacji aglomeracyjnej
-
Szalony mecz we Wrocławiu! Śląsk - Widzew 3-3!
-
SILVERBUS wraca. Mobilny punkt dla seniorów
-
Skwer Karaimski na Sępolnie zyska nowe oblicze. Ruszają przygotowania do gruntownej odnowy
-
Arystokratyczny spokój i cztery uzdrawiające źródła. Odkryj Szczawno-Zdrój
-
1600-letnie cmentarzysko pod Żórawiną. Nowe odkrycia wrocławskich naukowców
-
Pożegnanie z polskim latem. Czas bocianich sejmików
-
MPK Wrocław uruchamia licznik wykolejeń. Balawejder: „Chcemy się tym chwalić”
Najpopularniejsze
GALERIA ZDJĘĆ: Śląsk Wrocław wyrwał punkt Widzewowi Łódż przegrywając już dwoma bramkami - ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ
Czerwona kartka już w 7. minucie, dwa gole straty mimo gry w przewadze i dramatyczny pościg zakończony wyrównaniem w końcówce. Śląsk Wrocław zremisował z Widzewem Łódź 3:3.
Nowoczesna mobilność w zasięgu ręki – poznaj samochody Chery i aktualne promocje w Chery MM Cars Wrocław
Rynek motoryzacyjny w Polsce dynamicznie się zmienia, a kierowcy coraz częściej poszukują samochodów, które łączą nowoczesną technologię, komfort i atrakcyjną cenę. Właśnie na te potrzeby odpowiada marka Chery – globalny producent, który zdobywa uznanie w ponad 110 krajach i coraz śmielej zaznacza swoją obecność na polskich drogach.


