Sikorskiego i Rybacka do przebudowy. Jest decyzja
Deweloper, który buduje potężny kompleks Quorum, przebuduje też ulice Sikorskiego i Rybacką, przylegające do powstających obiektów. Jest pozytywna decyzja w sprawie tej inwestycji.
Pod koniec października ubiegłego roku Cavatina Holding złożyła wniosek o pozwolenie na przebudowę ulic Sikorskiego i Rybackiej we Wrocławiu, wraz z zagospodarowaniem i niezbędną infrastrukturą, oraz przebudową kolidującego uzbrojenia terenu w ramach obsługi komunikacyjnej budynków mieszkalno-biurowo-usługowych. W poniedziałek 24 stycznia wydano pozytywną decyzję w tej sprawie.
– Przebudowa dotyczy ulicy Sikorskiego na fragmencie od ulicy Drzewnej do skrzyżowania z ulicą Rybacką oraz fragmentu ulicy Rybackiej od skrzyżowania z ulicą Sikorskiego do nadbrzeża Odry. W ramach przebudowy zostaną wykonane nowe konstrukcje i nawierzchnie ulic i chodników, ścieżki rowerowe, infrastruktura wodno-kanalizacyjna, oświetlenie oraz nowa sygnalizacja świetlna – zapowiada Łukasz Zarębski z Cavatiny.
Rośnie Quorum z drugim najwyższym budynkiem w mieście
Przypomnijmy, że Cavatina Holding przy ulicy Sikorskiego buduje Quorum, który – zgodnie z zapowiedziami inwestora – ma być największym projektem mixed-use we Wrocławiu.
– Nowoczesny kompleks zaoferuje blisko 100 tys. mkw. wielofunkcyjnej powierzchni do pracy, życia i rekreacji – informują przedstawiciele dewelopera.
W grudniu 2020 roku Cavatina rozpoczęła prace przy pierwszym obiekcie biurowym, a w październiku 2021 roku wystartowała budowa 140-metrowej wieży biurowej, która będzie drugim najwyższym budynkiem w mieście. Równolegle toczy się budowa wieży mieszkaniowej Resi Capital.
– W ciągu najbliższych lat Quorum dostarczy na wrocławski rynek biurowy ponad 91 tys. mkw. GLA nowoczesnej powierzchni w ramach pięciu budynków. Cavatina Holding projektując kompleks zadbała o maksymalne dostosowanie go do potrzeb mieszkańców Wrocławia. W parterze obiektów Quorum od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdą się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy, ogólnodostępne tereny zielone oraz deptak – informuje inwestor.
Dodajmy też, że – jak już informowaliśmy do pierwotnie zapowiadanych czterech obiektów kompleksu dołączy także piąty. Będzie to biurowiec Quorum E, który stanie na rogu ulicy Sikorskiego i Rybackiej, w miejscu niedokończonego od blisko dekady hotelu.
Najpopularniejsze teraz
-
Historyczna sensacja we Wrocławiu. W ZOO wykluł się mały smok bez udziału samca -
Męskie Granie 2026 we Wrocławiu. Znamy pierwszych artystów, którzy u nas wystąpią! -
Wandalizm dotknął Cafe Równik. Trwa zbiórka na odbudowę -
Rusza remont ul. Szybowcowej na Gądowie -
Wrocław ma dużo więcej mieszkańców, niż wynika z oficjalnych danych. Zobacz, ilu nas mieszka w mieście -
Półmetek Vertigo Summer Jazz Festival. Przed nami druga połowa koncertów -
Oto najlepsze licea we Wrocławiu. Jedna szkoła w krajowej dziesiątce [RANKING 2026] -
SIM Wrocław rusza z budową osiedla. 405 mieszkań z niższym czynszem powstanie na Jagodnie i Wojszycach. To model podobny do TBS. [ZOBACZ GALERIĘ] -
Rekord na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Ponad 18 tys. kandydatów walczy o 1379 miejsc -
Pociągi znów kursują między Wielkopolską a Dolnym Śląskiem. Zakończono modernizację linii za 180 mln zł -
Panthers Wrocław zagrają z Firenze Red Lions na Stadionie Olimpijskim -
Czy Wrocławowi grozi korekta cen mieszkań? Rynek zwalnia, ale stolica Dolnego Śląska nadal się broni -
Filmowe lato na Partynicach. Kino pod chmurką -
Piątek we Wrocławiu: najpierw upał, później gwałtowne burze, możliwy grad. IMGW ostrzega -
Lato w mieście? Pij kranówkę i korzystaj ze zdrojów ulicznych