Właśnie ruszają pierwsze prace na budowie kolejnych etapów kompleksu Quorum przy ulicy Sikorskiego. Jeden z budynków będzie mierzyć 140 metrów i wysokością, jeśli chodzi o najwyższe obiekty we Wrocławiu, ustąpi jedynie Sky Tower.

Przypomnijmy, Quorum ma być największym we Wrocławiu kompleksem typu mixed-use, składającym się z budynków o różnych funkcjach – usługowej, biurowej i mieszkaniowej. Cavatina Holding planuje w ramach całej inwestycji stworzyć także bulwary nad Odrą mające stanowić strefę odpoczynku i rekreacji. Znajdą się w niej restauracje, kawiarnie z ogródkami i widokiem na rzekę.

Obecnie trwa budowa części D kompleksu, która wystartowała w ubiegłym roku. W sprawozdaniu zarządu spółki za pierwsze półroczne 2021 znalazły się szczegółowe informacje na temat kolejnych etapów tego przedsięwzięcia, zgodnie z którymi w czwartym kwartale bieżącego roku mają ruszyć etapy Quorum A, B i E. Wszystkie trzy obejmują budynki biurowe, które zaoferują odpowiednio 18,2 tys., 51,2 tys. i 5,6 tys. powierzchni najmu.

Prace budowlane przy etapach A i B właśnie ruszają.

Przypomnijmy również, że w sierpniu deweloper sfinalizował transakcję zakupu nieruchomości we Wrocławiu za 95 mln zł netto. Kupione przez Cavatinę działki usytuowane są tuż nad brzegiem Odry przy ulicy Sikorskiego. Na tych gruntach powstaną dwa budynki wchodzące w skład kompleksu Quorum – A oraz B, o łącznej powierzchni około 69 tys. metrów kwadratowych, przeznaczonej na przestrzeń biurową.

Dodajmy też, że – jak już informowaliśmy – do pierwotnie zapowiadanych czterech obiektów kompleksu dołączy także piąty. Będzie to biurowiec Quorum E, który stanie na rogu ulicy Sikorskiego i Rybackiej, w miejscu niedokończonego od blisko dekady hotelu.

Najwyższy budynek będzie mierzył 140 metrów

Jak informuje Cavatina, architektura kompleksu sprawi, że ze wspólnej podstawy wyrastać będą wieże.

Na najwyższej, trzydziestej piątej kondygnacji jednej z nich znajdować się będzie taras widokowy, z którego odwiedzający będą mogli zobaczyć wyjątkowy widok na panoramę Wrocławia i okolic. Dzięki temu, że obiekt sięgać będzie na wysokość 140 metrów, stanie się on drugim najwyższym budynkiem stolicy Dolnego Śląska – zapowiadają przedstawiciele dewelopera.

Na czwartej kondygnacji – podium całego kompleksu – przewidziana jest powierzchnia przeznaczona na zielone tarasy. Patio znajdować się będzie między wieżami i będzie dostępne dla wszystkich odwiedzających.

W dolnych partiach obiektu znajdą się podziemne garaże i parkingi. W całym kompleksie przewidziano około 1,5 tys. miejsc dla samochodów. W podstawie Quorum zlokalizowane zostaną też lokale usługowe. Natomiast w jednej z wież znajdzie się 330 apartamentów na wynajem o najwyższym standardzie wykończenia – informuje Cavatina.

Część biurowa zajmie w całym kompleksie najwięcej, bo ponad 85 tys. metrów kwadratowych powierzchni najmu.