Przy ulicy Sikorskiego ruszyła budowa kompleksu Quorum Office Park. Projekt przewiduje budowę trzech biurowców i jednego budynku mieszkalnego, a najwyższy z obiektów ma mieć 140 metrów wysokości.

Przypomnijmy, pod koniec września poznaliśmy szczegóły kompleksu Quorum, który przy ulicy Sikorskiego, tuż nad Odrą, wybuduje Cavatina Holding. Jak zapowiadał wówczas deweloper, realizacja kompleksu rozpocznie się w czwartym kwartale 2020 roku budową 24-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego, w którym znajdzie się około 330 mieszkań.

Tak też się stało. Zgodnie z informacjami umieszczonymi na tablicy informacyjnej na budowie, 16 listopada 2020 roku ruszyła budowa budynku mieszkalno-usługowego, wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą – etap “C”. Zakończenie robót planowane jest na styczeń 2023 roku.

Cały projekt “Quorum Office Park” zakłada budowę czterech budynków, w tym trzech o funkcji biurowej i jednego mieszkalnego. Najwyższy z obiektów ma mierzyć 140 metrów.

Będzie to pierwszy projekt mixed-use o takiej skali we Wrocławiu – zapowiadają przedstawiciele inwestora.

fot. Cavatina Holding

Cztery budynki tuż nad rzeką

Wysokość budynków będzie zróżnicowana: od 4 do 35 kondygnacji. Na ostatniej kondygnacji najwyższej budowli zaplanowano taras widokowy.

W parterze obiektów od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdą się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu, na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano – dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców – tarasy i zielone przestrzenie. Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstaną ogólnodostępne tereny zielone oraz deptak. W garażach przewidziano 1,5 tys. miejsc postojowych – zapowiada inwestor.

Bulwary nad rzeką mają stanowić strefę odpoczynku i rekreacji. Wzdłuż nich planowane są m.in. lokale usługowe, również o funkcjach gastronomicznych, z ogródkami z widokiem na Odrę. Zgodnie z informacjami na stronie internetowej dewelopera, łączna powierzchnia najmu kompleksu Quorum wyniesie ponad 100 tys. metrów kwadratowych.