Wrocław: Urząd miejski zainstalował nowe opłatomaty od PKO. Jak z nich korzystać?
Na terenie centrów obsługi mieszkańca wrocławskiego magistratu działają nowe opłatomaty czyli maszyny, w których można dokonać opłat urzędowych. Łącznie w 7 lokalizacjach stoi już 12 takich urządzeń. Ich obsługa jest intuicyjna i nie powinna sprawiać większych trudności.
Opłatomaty umożliwiają opłacenie należności urzędowych bez wychodzenia z centrum. Urządzenia stanęły w placówkach urzędu miejskiego przy ul. G. Zapolskiej 4 (3 opłatomaty), ul. Kotlarska 41 (2 opłatomaty), pl. Nowy Targ 1-8 (2 opłatomaty), al. Kromera 44 (1 opłatomat), ul. Legnicka 58 – Magnolia (1 opłatomat), a także Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Włodkowica (2 opłatomaty) i siedzibie ZDIUM przy ul. Długiej 49 (1 opłatomat).
W opłatomatach można dokonać płatności podatków, opłat związanych z rejestracją pojazdów, praw jazdy czy zameldowania, a także opłat Wydziału Architektury i Planowania Przestrzennego oraz Geodezji. Wkrótce urządzenia mają pozwolić także na dokonywanie innych opłat miejskich m.in. pobieranych przez ZDiUM.
Jak działa opłatomat w urzędzie miejskim?
Obsługa automatu do opłat urzędowych jest prosta. W przypadku gdy chcemy uregulować należność podatkową powinniśmy wybrać opcję „podatki (skanowanie kodu)” i przyłożyć do skanera urządzenia kod wydrukowany na decyzji podatkowej, którą przesłał do nas urząd.
W przypadku standardowych opłat (za prawo jazdy, dowód rejestracyjny, sprawy meldunkowe itp.) wybieramy z ekranu startowego typ opłaty, a następnie wpisujemy swoje dane lub umieszczamy dowód osobisty w specjalnym skanerze, który umożliwia automatyczne pobranie danych.
Ostatnim krokiem jest dokonanie płatności. Można zrobić to kartą, a w urządzeniach zainstalowanych przy pl. Nowy Targ i Kotlarskiej także gotówką (wkładając pieniądze do urządzenia, jak do bankowego wpłatomatu).
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach