Urząd Miejski Wrocławia otworzył filię w centrum handlowym. Sprawę załatwisz vis-à-vis Empiku [ZDJĘCIA]

Wroclife • 2022-06-10 Urząd Miejski Wrocławia otworzył filię w centrum handlowym. Sprawę załatwisz vis-à-vis Empiku [ZDJĘCIA]

Centrum Obsługi Mieszkańca, w którym załatwimy takie sprawy jak m.in. wydanie dowodu osobistego czy rejestracyjnego, działa już na I piętrze centrum handlowego Magnolia. To pomysł wrocławskiego magistratu na rozładowanie kolejek w pozostałych filiach magistratu.

Nowy punkt o powierzchni 883 m² znajduje się na I piętrze naprzeciwko Empiku tuż obok schodów ruchomych. W placówce zorganizowanych zostało 31 stanowisk, w których załatwimy sprawy urzędowe od poniedziałku do soboty. Urzędnicy szacują, że w ciągu roku punkt będzie w stanie obsłużyć ok. 120 tys. mieszkańców. W przyszłości dwa ze stanowisk mają być przeznaczone dla Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego do przyjmowania wniosków paszportowych.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z NOWEGO CENTRUM OBSŁUGI MIESZKAŃCA:

– Tak dużego centrum obsługi w obiekcie handlowym nie ma w żadnym innym polskim mieście – chwali się prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. – Od teraz mieszkańcy będą mogli załatwiać sprawy urzędowe przy okazji zakupów, także w soboty. Nowoczesny punkt wraz z systemem kolejkowym i pracującymi sobotami to projekt, który usprawni zarówno prace urzędu, jak i pozwoli mieszkańcom tej części miasta na załatwienie spraw urzędowych bez konieczności wizyty w centrum – dodaje.

COM w Magnolii jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 18:00 oraz w soboty od 9:00 do 16:00. Klienci urzędu będą mogli korzystać z bezpłatnego parkingu przed centrum handlowym.

Najpopularniejsze