#Sejmik Województwa Dolnośląskiego - archiwum

#Sejmik Województwa Dolnośląskiego - 2024-05

Jest umowa między Koalicją Obywatelską i Trzecią Drogą w sejmiku. Mamy kopię dokumentu [ZOBACZ]

Jest umowa między Koalicją Obywatelską i Trzecią Drogą w sejmiku. Mamy kopię dokumentu [ZOBACZ]

Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga – Polskie Stronnictwo Ludowe wreszcie zawarły umowę koalicyjną dotyczącą współrządzenia w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Stało się to tydzień po wyborze marszałka i zarządu województwa.
przeczytaj więcej
Paweł Gancarz wybrany ponad podziałami. Na nowego marszałka z PSL głosowali radni PiS i KO

Paweł Gancarz wybrany ponad podziałami. Na nowego marszałka z PSL głosowali radni PiS i KO

28 głosów uzyskał w tajnym głosowaniu na nowego marszałka województwa dolnośląskiego Paweł Gancarz. Taki wynik oznacza, że musieli na niego zagłosować zarówno radni klubów Prawa i Sprawiedliwości, jak i Koalicji Obywatelskiej.
przeczytaj więcej
Sromotna porażka Michała Jarosa. Szef dolnośląskiej PO nie będzie marszałkiem

Sromotna porażka Michała Jarosa. Szef dolnośląskiej PO nie będzie marszałkiem

Michał Jaros przegrał głosowanie na Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Na szefa dolnośląskiej PO głosowało zaledwie 12 radnych, co oznacza że nie uzyskał nawet poparcia części członków swojego klubu.
przeczytaj więcej
Dolnośląska Trzecia Droga na rozdrożu: PSL z Przybylskim, 3D z Jarosem. Jest kandydat na marszałka!

Dolnośląska Trzecia Droga na rozdrożu: PSL z Przybylskim, 3D z Jarosem. Jest kandydat na marszałka!

Trzecia Droga wprowadziła do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego 4 radnych i to właśnie to ugrupowanie ma „kartę przetargową”. Jednak pikanterii dodaje tu fakt, że dzień przed sesją, na której ma być wybierany marszałek doszło jednak do podziału: radni PSL utworzyli klub z Bezpartyjnymi Samorządowcami obecnego marszałka Cezarego Przybylskiego, zaś Polska2050 Hołowni podpisała umowę koalicyjną z Michałem Jarosem, który jest wymieniany jako jeden z poważniejszych kandydatów Platformy Obywatelskiej na szefa dolnośląskiego samorządu.
przeczytaj więcej
Jerzy Pokój przewodniczącym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Wynik zaskoczył nawet samego kandydata

Jerzy Pokój przewodniczącym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Wynik zaskoczył nawet samego kandydata

Jerzy Pokój będzie kontynuował pracę na stanowisku przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Podczas wtorkowej sesji poparło go aż 25 radnych, co oznacza, że mógł liczyć nie tylko na głosy formującej się koalicji KO-Trzecia Droga, ale nawet na wsparcie co najmniej 2 radnych PiS.
przeczytaj więcej

#Sejmik Województwa Dolnośląskiego - archiwum