Wrocławscy miłośnicy „Rancza” jadą do „Wilkowyj”. Będzie autobus na zlot fanów
W połowie sierpnia w Jeruzalu na Mazowszu odbędzie się coroczny zlot fanów serialu „Ranczo”. Do miejscowości, która na potrzeby produkcji zamieniła się w kultowe Wilkowyje, wybierają się także wrocławianie. Organizatorzy przyjmują już zapisy na wspólny wyjazd autokarowy.
„Ranczo” to popularna produkcja serialowa TVP, opowiadająca o losach mieszkańców wsi Wilkowyje. Serial produkowany w latach 2006–2016 doczekał się 10 sezonów i 130 odcinków. Na jego podstawie powstał też pełnometrażowy film „Ranczo Wilkowyje”, a wiele tekstów i symboli, jak np. „ławeczka” czy wino Mamrot, przeszło na stałe do języka.
Choć nowych odcinków „Rancza” nie ma już od dziesięciu lat (pojawiły się informacje, że produkcja ma zostać wznowiona), społeczność fanów pozostaje niezwykle aktywna. Miłośnicy historii z Wilkowyj co roku spotykają się w Jeruzalu (miejscowość, gdzie kręcone były sceny do serialu). Tak będzie też i w tym roku. Zlot fanów zaplanowano na 15 sierpnia 2026 r.
Popularność imprezy jest tak duża, że do serialowych Wilkowyj ponownie zorganizowany zostanie transport autokarowy. Zapisy na wyjazd z Wrocławia trwają do 1 czerwca.
– Organizowany wyjazd autokarowy jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie takim sposobem uczestnictwa w wydarzeniu – wygodnym, zorganizowanym i sprzyjającym integracji już od pierwszych chwil podróży. Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednie, została przygotowana z dużą dbałością o szczegóły. Uczestnicy będą mogli wyruszyć z kilku miast: Wrocławia, Łodzi, Warszawy, Krakowa oraz Kielc. Dzięki temu inicjatywa ma charakter ogólnopolski i umożliwia udział osobom z różnych regionów. Podróż odbywać się będzie komfortowymi, klimatyzowanymi autokarami, co w połowie sierpnia ma szczególne znaczenie dla wygody uczestników – mówi Piotr Kosicki, jeden ze współorganizatorów.
Autokar z Wrocławia ma wyjechać planowo o godz. 4:00 z przystanku przy ul. Dawida 2. Przyjazd do Jeruzala planowany jest na ok. godz. 11:00. Uczestnicy na miejscu będą mogli nie tylko wziąć udział w zlotowych atrakcjach, ale też odwiedzić ikoniczne miejsca z „Rancza”. Powrót planowany jest na godz. 17:00. Koszt przejazdu w obie strony to 120 zł.
Zapisy możliwe są poprzez formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeQUR89iAxDEPN96kqW3IEfZFBs8uBQQd_jPK-QBx0xL0ofbw/viewform?pli=1.
Najpopularniejsze teraz
-
Zmiany na rondzie przy ul. Granicznej. Miasto wybuduje nowy łącznik
-
Szukasz mieszkania we Wrocławiu? Zobacz, co ma do zaoferowania Atal
-
Gajowicka przestanie być „odcinkiem testowym dla zawieszeń”. Rusza remont między Hallera a Racławicką
-
Zmiany w organizacji ruchu przy ul. Gazowej. Od 8 sierpnia kierowców czekają utrudnienia
-
Ciepły letni wieczór, muzyka i taniec. Nie przegap ostatniej potańcówki pod NFM!
-
Koszykarski Śląsk Wrocław szlifuje formę przed nowym sezonem. Kibiców czeka sześć sparingów
-
Z Wrocławia na weekend: Śladami natury i legend. Spacer po skalnym labiryncie Błędnych Skał
-
Ranking szkół podstawowych 2023. Te wrocławskie podstawówki są najlepsze [LISTA]
-
Prokuratura ujawnia kulisy śmierci Sebastiana z Wrocławia. Nafaszerowali nastolatka narkotykami i zamknęli drzwi
-
Wrocław: Wspólny bilet na MPK i kolej będzie obowiązywał co najmniej do 2030 roku
-
Wrocławski Aquapark wymienił wszystkie zjeżdżalnie. Kosztowało to 12,5 mln zł [ZDJĘCIA]
-
Lidl przy Rdestowej otwarty z poślizgiem
-
Nowi skrzydlaci mieszkańcy zoo. Jedyną taką parę w Polsce zobaczycie we Wrocławiu
-
Wybory 2025: Wrocław już policzył głosy! Mamy dane ze 100% komisji w mieście
-
Zabytkowym pociągiem z Wrocławia w Góry Sowie
найбільш популярний
Найкрасивіші парки Вроцлава
Жителі та гості Вроцлава мають чудову можливість провести час на свіжому повітрі та насолодитися зеленими ландшафтами. З 44 парків присутніх на терені міста, ми обрали кілька вартих Вашої уваги, цікавих як для дорослих, так і дітей та молоді.
Нова Пошта - у місті Вроцлав
Мешканцям міста Вроцлав нарешті стали доступними послуги Нової Пошти.

