Awaria w szpitalu przy Borowskiej. WOT zapewnia zasilanie; pacjenci są bezpieczni

Wroclife • 2026-03-02 Awaria w szpitalu przy Borowskiej. WOT zapewnia zasilanie; pacjenci są bezpieczni

Z uwagi na awarię transformatora w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu placówka korzysta z zasilania awaryjnego. Stabilne dostawy prądu zapewnia obecnie wojsko.

Na miejscu pracuje kontenerowa elektrownia polowa KEP 900, która zapewnia stabilne zasilanie do czasu usunięcia awarii transformatora. W pierwszej kolejności zabezpieczono tlenownię, gwarantując ciągłość dostaw tlenu medycznego dla pacjentów – przekazano w poniedziałek rano w komunikacie Wojsk Obrony Terytorialnej.

Do awarii zasilania w szpitalu doszło w niedzielę. Władze placówki zapewniają, że przebywający w niej pacjenci są bezpieczni, ale odwołane zostały planowe zabiegi i przyjęcia nowych pacjentów. Szpital ograniczył też działanie SOR.

Pacjentów, którzy zgłaszają się do nas indywidualnie, prosimy, by w miarę możliwości udali się do innych SOR-ów – przekazała Beata Freier, dyrektor USK. – Oczywiście jeśli ktoś do nas przyjdzie, na pewno otrzyma pomoc, bo nie zamykamy szpitala, tylko próbujemy rozwiązać problem.

Dyspozytornia została poinformowana o awarii. W trybie natychmiastowym karetki zostały przekierowane do innych szpitali – powiedział w niedzielę dr Janusz Sokołowski, kierujący Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym przy Borowskiej.

Po godz. 11:00 Dolnoślaski Urząd Wojewódzki przekazal, że szpital przy ul. Borowskiej ma wrócić do normalnego funkcjonowania od wtorku, 3 marca.

We Wrocławiu wciąż bez przeszkód działają SOR-y:

  • Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka, Wrocław, ul. Fieldorfa 2, tel. 71 306 42 22.

  • Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, Wrocław, ul. Kamieńskiego 73a, tel. 71 327 05 36.

  • Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego, Wrocław, ul. Koszarowa 5, tel. 71 395 76 07.

  • Szpitala Specjalistycznego im. A. Falkiewicza, Wrocław, ul. Warszawska 2, tel. 71 377 41 16, 883 372 776.

Najpopularniejsze

Zmiany na rondzie przy ul. Granicznej. Miasto wybuduje nowy łącznik

Zmiany na rondzie przy ul. Granicznej. Miasto wybuduje nowy łącznik

Już w nocy z 7 na 8 sierpnia zmieni się organizacja ruchu na rondzie Gruzińskich Oficerów Wojska Polskiego przy ul. Granicznej. Nowe rozwiązania mają poprawić płynność ruchu w rejonie zjazdu z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i lotniska. Dodatkowo miasto zapowiada budowę łącznika, który odciąży rondo.
przeczytaj więcej
Szukasz mieszkania we Wrocławiu? Zobacz, co ma do zaoferowania Atal

Szukasz mieszkania we Wrocławiu? Zobacz, co ma do zaoferowania Atal

Kupno mieszkania to jedna z tych decyzji, przy których liczy się nie tylko metraż, układ pomieszczeń czy lokalizacja. Równie ważne jest to, od kogo kupujemy nieruchomość. Doświadczenie dewelopera, wynikające choćby z liczby zrealizowanych przez niego inwestycji, może być równie ważne. Renoma firmy, jakość realizowanych projektów oraz poczucie bezpieczeństwa i pewności podczas całego procesu zakupu są trudne do przecenienia.
przeczytaj więcej
Gajowicka przestanie być „odcinkiem testowym dla zawieszeń”. Rusza remont między Hallera a Racławicką

Gajowicka przestanie być „odcinkiem testowym dla zawieszeń”. Rusza remont między Hallera a Racławicką

Kierowcy od lat żartowali, że przejazd ulicą Gajowicką przypomina bardziej próbę wytrzymałości samochodowego zawieszenia niż zwykłą miejską trasę. Teraz jeden z najbardziej wyeksploatowanych fragmentów ulicy doczeka się remontu. Od 8 sierpnia drogowcy rozpoczną prace na odcinku od al. Hallera do ul. Racławickiej.
przeczytaj więcej
Zmiany w organizacji ruchu przy ul. Gazowej. Od 8 sierpnia kierowców czekają utrudnienia

Zmiany w organizacji ruchu przy ul. Gazowej. Od 8 sierpnia kierowców czekają utrudnienia

Od 8 sierpnia zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu ulic Gazowej, Karwińskiej i Mościckiego. W związku z kolejnym etapem inwestycji kierowcy muszą przygotować się na ruch wahadłowy oraz utrudnienia, które potrwają do końca września.
przeczytaj więcej