Wrocław dostał 17,5 mln zł na budowę ścieżek rowerowych

Wroclife • 2026-01-19 Wrocław dostał 17,5 mln zł na budowę ścieżek rowerowych

Wrocław otrzymał finansowanie z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021–2027 na projekt „Zielone trasy pieszo-rowerowe we Wrocławiu”. W planie jest 11 różnych inwestycji, w ramach których ma powstać ok. 7 km nowych tras.

Cały projekt ma kosztować ok. 26 mln zł, z czego 17,48 mln zł pokryje unijna dotacja. Celem projektu jest rozwój zrównoważonej mobilności oraz stworzenie jeszcze większej liczby terenów zielonych w mieście. Nowe trasy mają być komfortowe i bezpieczne, a ich budowa ułatwi mieszkańcom osiedli codzienne przemieszczanie się pieszo oraz jednośladem. Z uwagi na to, że część z nich będzie przebiegać przez atrakcyjne tereny zielone, trasy te będą także okazją do wypoczynku i promocji turystyki rowerowej.

Urzędnicy zaznaczają, że część inwestycji, które zostaną dofinansowane ze środków europejskich, już się rozpoczęła lub nawet została zrealizowana. W ramach projektu wybudowanych ma zostać łącznie prawie 7 km nowych ciągów. Projekt zakłada m.in.:

  • budowę ścieżki dla rowerzystów i pieszych wzdłuż nasypu kolejowego pomiędzy ul. Strzegomską a ul. Robotniczą,

  • budowę drogi rowerowej na odcinku od ul. Borowskiej do ul. Srebnogórskiej,

  • budowę Promenady Krzyckiej (ul. Racławicka – al. Hallera),

  • budowę ciągu pieszo-rowerowego na przedłużeniu ulicy Francuskiej,

  • budowę ciągu pieszo-rowerowego w ciągu ul. Trawowej we Wrocławiu.

Najpopularniejsze