Wrocław: 1,7-hektarowe podwórze pójdzie do remontu. Co tam się zmieni?
Spółka Wrocławskie Mieszkania w najbliższych dniach ma ogłosić przetarg na remont jednego z największych podwórek na Ołbinie. W ramach inwestycji metamorfozę ma przejść teren o powierzchni ponad 1,7 hektara u zbiegu ulic Nowowiejskiej, Piastowskiej, Sienkiewicza, Reja i Krzywej.
To już kolejne duże wrocławskie wnętrze podwórzowe, które zostało wytypowane do remontu w ostatnim czasie. Przygotowania do modernizacji są już na finiszu i nie ma przeszkód, by spółka odpowiedzialna za zarządzanie terenem ogłosiła przetarg.
– Mamy zielone światło do ogłoszenia przetargu na remont jednego z największych wnętrz podwórzowych na Ołbinie. To ważny krok w stronę realnej zmiany jakości przestrzeni między kamienicami – tam, gdzie toczy się codzienne życie mieszkańców – komentuje prezydent Jacek Sutryk.
Inwestycja ma być jednym z największych projektów związanych z remontami wrocławskich podwórek. W ramach prac zaplanowano m.in. uporządkowanie i odwodnienie nawierzchni, wprowadzenie nowego układu komunikacyjnego wraz ze strefą ruchu, wyznaczenie miejsc parkingowych oraz instalację podziemnych punktów zbiórki odpadów.
W planie jest też zorganizowanie strefy aktywności, w której mieszkańcy będą mogli skorzystać z boiska, siłowni plenerowej oraz placów zabaw. Teren zostanie oświetlony i uzupełniony nową zielenią.
Projekt remontu podwórza zostanie dofinansowany z Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027 kwotą 1 799 501,55 zł. Planowany termin realizacji zadania to lata 2026–2027.
Najpopularniejsze teraz
-
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.
-
GALERIA ZDJĘĆ: Śląsk Wrocław wyrwał punkt Widzewowi Łódż przegrywając już dwoma bramkami - ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ
-
Nowoczesna mobilność w zasięgu ręki – poznaj samochody Chery i aktualne promocje w Chery MM Cars Wrocław
-
Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3:3. Wypowiedzi po meczu
-
Dlaczego nie warto czekać. Wraca Szkoła Pływania Aquaparku Wrocław!
-
Co dzieje się z biurami we Wrocławiu? Jak miasto wypada na tle Krakowa, Poznania i Warszawy?
-
Co nagle to po diable. Śląsk w końcu doczekał się nowego centra!
-
Zmiany w komunikacji aglomeracyjnej
-
Szalony mecz we Wrocławiu! Śląsk - Widzew 3-3!
-
SILVERBUS wraca. Mobilny punkt dla seniorów
-
Skwer Karaimski na Sępolnie zyska nowe oblicze. Ruszają przygotowania do gruntownej odnowy
-
Arystokratyczny spokój i cztery uzdrawiające źródła. Odkryj Szczawno-Zdrój
-
1600-letnie cmentarzysko pod Żórawiną. Nowe odkrycia wrocławskich naukowców
-
Pożegnanie z polskim latem. Czas bocianich sejmików
-
MPK Wrocław uruchamia licznik wykolejeń. Balawejder: „Chcemy się tym chwalić”
Najpopularniejsze
GALERIA ZDJĘĆ: Śląsk Wrocław wyrwał punkt Widzewowi Łódż przegrywając już dwoma bramkami - ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ
Czerwona kartka już w 7. minucie, dwa gole straty mimo gry w przewadze i dramatyczny pościg zakończony wyrównaniem w końcówce. Śląsk Wrocław zremisował z Widzewem Łódź 3:3.
Nowoczesna mobilność w zasięgu ręki – poznaj samochody Chery i aktualne promocje w Chery MM Cars Wrocław
Rynek motoryzacyjny w Polsce dynamicznie się zmienia, a kierowcy coraz częściej poszukują samochodów, które łączą nowoczesną technologię, komfort i atrakcyjną cenę. Właśnie na te potrzeby odpowiada marka Chery – globalny producent, który zdobywa uznanie w ponad 110 krajach i coraz śmielej zaznacza swoją obecność na polskich drogach.


