Lufthansa na 7 lat wynajęła biuro w centrum Wrocławia

Wroclife • 2025-10-21 Lufthansa na 7 lat wynajęła biuro w centrum Wrocławia

Niemiecka spółka Lufthansa Technik Aktiengesellschaft sfinalizowała umowę wynajęcia nowego biura dla swojego polskiego oddziału. Firma w 2026 roku ma wprowadzić się do nowego biurowca przy ul. Legnickiej.

Umowa między właścicielem biurowca Infinity a firmą Lufthansa Technik AG została podpisana na 7 lat. Niemiecka spółka, zajmująca się dostarczaniem usług konserwacji, napraw i modernizacji w lotnictwie cywilnym na całym świecie, do nowego biura we Wrocławiu ma wprowadzić się w kwietniu przyszłego roku.

Cieszymy się, że jako Lufthansa Technik AG udało nam się pomyślnie sfinalizować negocjacje dotyczące nowej umowy najmu i przenieść nasz oddział do nowoczesnego biura zlokalizowanego w centrum miasta. Siedmioletnia umowa najmu zapewnia nam stabilność i komfort pracy, a nowa przestrzeń z pewnością pozytywnie wpłynie na naszą codzienną współpracę i efektywność – komentuje Maja Motylewska-Siech, Office Manager w Lufthansa Technik AG.

Grupa Lufthansa Technik jest jednym z wiodących na świecie dostawców usług technicznych dla lotnictwa. Posiada międzynarodowe certyfikaty w zakresie obsługi technicznej, produkcji i projektowania, a jej zespół liczy ponad 22 tys. pracowników w kilkudziesięciu lokalizacjach na całym świecie. Lufthansa Technik oferuje pełen zakres usług dla samolotów pasażerskich, VIP oraz maszyn o specjalnym przeznaczeniu. Portfolio firmy obejmuje m.in. obsługę techniczną, naprawy, przeglądy i modernizacje płatowców, silników, komponentów i podwozi, a także produkcję innowacyjnych elementów wyposażenia kabin oraz cyfrowe wsparcie flot.

We Wrocławiu firma zajmie ponad 860 mkw. powierzchni biurowej na 4. piętrze nowego biurowca przy ul. Legnickiej.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że do grona najemców naszego budynku dołącza kolejna znana i ceniona marka o globalnym zasięgu, jaką jest Lufthansa Technik Aktiengesellschaft. To dla nas nie tylko wzmocnienie stabilności wartości biznesowej projektu Infinity, ale przede wszystkim potwierdzenie licznych atutów i jakości, jaką oferujemy w tej inwestycji – przekazała Marta Kiernicka-Szarska z funduszu Avestus Real Estate, zarządzającego budynkiem Infinity.

Wspomniany budynek został oddany do użytku w II połowie 2023 roku. Poza niemieckim gigantem branży lotniczej, na liście najemców biur są m.in. Avenga, Divante, Dom Development Wrocław, Ingage Poland, FutureMeds (firma obecna zarówno w części biurowej, jak i handlowo-usługowej Infinity), NATEK Poland, The Shire – Beyond Coworking oraz SPCG. Na wynajem przestrzeni handlowo-usługowej obiektu zdecydowały się natomiast: klinika stomatologiczna Medicover Stomatology, Gorąco Polecam Smaki z Piekarni, sklep sieci Żabka, FutureMeds, „UP” Klub Fitness z Misją oraz centrum medyczne Enel-Med.

Najpopularniejsze teraz

Najpopularniejsze

Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Od 1 czerwca weszły w życie nowe zasady dotyczące korzystania z parkingu przy centrum handlowym Magnolia. To odpowiedź na powracające skargi klientów, którzy przyjeżdżając na zakupy, często musieli długo krążyć po parkingu w poszukiwaniu wolnego miejsca
przeczytaj więcej
Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik

Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik

Pomimo tego, że trener Śląska Wrocław zapewniał na konferencji, że teraz przez drużyną przede wszystkim odpoczynek, trudno przypuszczać, że sztab szkoleniowy spoczął na laurach. Ante Šimundža zapowiada, że do kadry powinno dołączyć przynajmniej trzech piłkarzy, a możliwe, że będzie ich o jednego lub dwóch więcej.
przeczytaj więcej
Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!

Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!

Wrocławskie MPWiK łączy siły ze Strażakami. Komenda Miejska PSP we Wrocławiu została właśnie ambasadorem kampanii #PijKranówkę. Działanie to wpisuje się też w miejski program „Bezpieczny Wrocław”, którego celem jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.
przeczytaj więcej
Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50

Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50

Nowoczesny SUV powinien dziś oferować coś więcej niż tylko atrakcyjny wygląd. Liczy się komfort podróżowania, przestrzeń, technologie oraz poczucie bezpieczeństwa na co dzień. Właśnie taki jest nowy Citroën C5 Aircross – model stworzony z myślą o kierowcach, którzy oczekują wygody i nowoczesnych rozwiązań bez kompromisów.
przeczytaj więcej