Nie żyje żołnierz Dolnośląskiej WOT. Zmarł na służbie

Wroclife • 2025-04-09 Nie żyje żołnierz Dolnośląskiej WOT. Zmarł na służbie

Tragedia w szeregach 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jednostka oficjalnie potwierdziła informację o śmierci jednego z żołnierzy. – Do zdarzenia doszło w trakcie pełnienia obowiązków służbowych – potwierdzają wojskowi.

– Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi – żołnierza 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Do zdarzenia doszło w trakcie pełnienia obowiązków służbowych. W wyniku nagłego zasłabnięcia żołnierza, pomimo niezwłocznie podjętej interwencji medycznej, nie udało się go uratować. Trwają obecnie czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia – przekazano w oficjalnym komunikacie Wojsk Obrony Terytorialnej.

Z nieoficjalnych informacji zamieszczanych w mediach społecznościowych wynika, że do zdarzenia miało dojść w nocy z wtorku na środę (8/9 kwietnia) na poligonie pod Wrocławiem.

Wojska Obrony Terytorialnej to piąty, najnowszy rodzaj Sił Zbrojnych RP. Formacja została utworzona w 2017 roku przez ówczesnego szefa MON Antoniego Macierewicza. Formacja opiera się na żołnierzach-ochotnikach, których głównym zadaniem jest wspieranie i obrona lokalnych społeczności. W czasie pokoju są to m.in. przeciwdziałanie skutkom klęsk żywiołowych i zwalczanie ich oraz prowadzenie działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. Natomiast w czasie wojny WOT ma być wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią – siłą wiodącą.

foto główne: fotografia ilustracyjna fot. Biuro Prasowe DWOT

Najpopularniejsze