Wrocławski Rower Miejski wraca od 1 kwietnia! Będzie działał w trybie tymczasowym [ZASADY, CENNIK]

Wroclife • 2025-03-31 Wrocławski Rower Miejski wraca od 1 kwietnia! Będzie działał w trybie tymczasowym [ZASADY, CENNIK]

To już pewne od 1 kwietnia 2025 r. na wrocławskich ulicach znów pojawią się jednoślady w ramach systemu Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Sprawdź, ile w tym sezonie zapłacimy za wypożyczenie roweru i jakie są zasady korzystania z systemu po przerwie.

Wrocławski Rower Miejski wraca do Wrocławia po przerwie związanej z końcem umowy i toczącym się przetargiem. Dzięki porozumieniu wrocławskiego magistratu i firmy Nextibke, nowy-stary operator wypożyczalni nie będzie czekał z restartem systemu do terminów przetargowych, a w trybie tymczasowym ruszy już z początkiem kwietnia.

Zwycięzca przetargu zgodnie z zapisami procedury przetargowej czas na start systemu miał aż do wakacji. Na szczęście w wyniku porozumienia miasta z prywatną firmą uda się uruchomić automatyczne wypożyczalnie wcześniej. W pierwszych miesiącach operator będzie mógł korzystać z używanych, wyremontowanych rowerów, a zapisaną w przetargu wymianę pojazdów na nowe będzie mógł prowadzić do 1 sierpnia.

Od 1 kwietnia 2025 r. w ramach Wrocławskiego Roweru Miejskiego będzie można korzystać z ok. 1,5 tys. jednośladów. Docelowo ich liczba ma stopniowo wzrastać do 2,4 tys. rowerów. Stacje do wypożyczania w większości wrócą w miejsca, w których zlokalizowane były w poprzednich sezonach.

Na razie nie ma też większych zmian w cenniku. Tak, jak w poprzednich latach za pierwsze 20 minut jazdy nie zapłacimy ani złotówki. Wypożyczenie do godziny kosztować będzie 3 zł, zaś każda kolejna rozpoczęta godzina – 6 zł. Opłata inicjalna (trzeba ją wnieść przy rejestracji w systemie – nie dotyczy już zarejestrowanych i aktywnych użytkowników aplikacji) nadal wynosi 10 zł.

Na razie podwyższona została jedynie opłata za pozostawienie roweru poza stacją, która od teraz będzie wynosić 7 zł.

Póki co użytkownicy nie będą mogli korzystać z nowych stacji, które zostały zaplanowane w ramach przetargu. Na ich uruchomienie Nextbike ma czas aż do 1 sierpnia. Do tego dnia nowe stacje mają stanąć w 10 lokalizacjach: Jerzmanowska/Adamczewskich, dworzec kolejowy Wrocław Żerniki, przystanek kolejowy Wrocław Wojszyce, przystanek kolejowy Wrocław Wojnów, Port Lotniczy, Marszowicka, Koreańska, Hala Stulecia, Murowana roaz Radosna/Brzozowa.

W kolejnych latach liczba stacji oraz rowerów we Wrocławiu jeszcze się zwiększy – w 2026 roku o 3 stacje i 30 jednośladów i w 2027 o kolejne 2 stacje i 20 rowerów. Do systemu w tym sezonie mają dołączyć też okołowrocławskie gminy: Czernica, Kobierzyce, Kąty Wrocławskie, Siechnice i Wisznia Mała.

Najpopularniejsze

Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela

Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela

Miękinia pod Wrocławiem stanie się nowym centrum zaawansowanych technologii. Podczas Taiwan Expo 2026 w Warszawie strona tajwańska zdecydowała, że właśnie tam powstanie Tajwański Park Technologiczny, który zostanie zlokalizowany na terenach przygotowanych wcześniej pod inwestycję Intela.
przeczytaj więcej
Będzie podwyżka czynszów za wynajem mieszkań od TBS Wrocław

Będzie podwyżka czynszów za wynajem mieszkań od TBS Wrocław

Od 1 lipca 2026 r. mieszkańcy wrocławskich osiedli TBS muszą spodziewać się podwyżki czynszów. Spółka tłumaczy, że pierwsza od czterech lat zmiana stawek to konieczność podyktowana rosnącymi kosztami utrzymania budynków.
przeczytaj więcej
Dolny Śląsk: Na zamkniętą w latach 90-tych linię wrócą pociągi. Zobacz postępy prac [ZDJĘCIA Z DRONA]

Dolny Śląsk: Na zamkniętą w latach 90-tych linię wrócą pociągi. Zobacz postępy prac [ZDJĘCIA Z DRONA]

Na zamkniętą dla regularnego ruchu pasażerskiego w połowie lat 90-ty linię kolejową nr 310 w za nieco ponad rok mają wrócić pociągi. Prace rewitalizacyjne na trasie z Łagiewnik do Piławy Górnej są już na zaawansowanym etapie. Nowe tory pojawiają się na kolejnych odcinkach, budowane są też perony i przystanki.
przeczytaj więcej
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć!

Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć!

We Wrocławiu pojawił się nowy typ oszustwa. Ktoś podając się za pracownika agencji aktorskiej wysyła do mieszkańców SMS z propozycją zagrania w filmie lub serialu, tym samym wyłudzając od nich dane osobowe i inne informacje.
przeczytaj więcej