DCF nowym partnerem programu Nasz Wrocław dla płacących w mieście podatki
Dolnośląskie Centrum Filmowe zostało nowym partnerem programów Nasz Wrocław i Nasz Wrocław MAX, w ramach których płacący podatki we Wrocławiu i zameldowani w mieście mogą korzystać ze specjalnych benefitów.
Jak co roku w grudniu miasto ogłosiło przedłużenie działalności obu programów. Nasz Wrocław to opcja skierowana do mieszkańców naszego miasta rozliczających PIT w urzędach skarbowych na terenie Wrocławia (w ten sposób część zapłaconego podatku trafia do kasy miasta). Nasz Wrocław MAX to z kolei szansa na dodatkowe bonusy dla osób, które są we Wrocławiu zameldowane.
Obecnie z programów korzysta 320 tys. osób, które mogą korzystać z bezpłatnych wejść i zniżek u 80 partnerów. Wrocławski magistrat wyliczył, że obecnie wykorzystując wszystkie darmowe wejściówki, w ciągu roku jesteśmy w stanie zaoszczędzić 2850 złotych.
W ofercie programów znalazła się nowość. Jest nią Dolnośląskie Centrum Filmowe, które zapewnia użytkownikom miejskiego programu 10% zniżki na bilety, a dla osób korzystających z Nasz Wrocław Max aż 15%.
– Dzięki oferowanej przez nas zniżce na seanse filmowe możemy być jeszcze bardziej dostępne dla mieszkańców Wrocławia. Do programu Nasz Wrocław dołączaliśmy w listopadzie i już teraz widzimy, jak duże jest zainteresowanie. Każdego dnia odwiedza nas około 10 osób z aktywną aplikacją – mówi dyrektorka Dolnośląskiego Centrum Filmowego Magdalena Klich-Kozłowska.
W nowej edycji programów Nasz Wrocław i Nasz Wrocław MAX pozostają starzy partnerzy. W wersji podstawowej raz w roku można skorzystać z 11 bezpłatnych biletów. W wersji MAX wachlarz możliwości poszerza się do 22 pozycji. Dodatkowo posiadacze kart mogą liczyć na zniżki w instytucjach kultury, placówkach sportowych, a także tańsze bilety okresowe MPK.
– Szacujemy, że od początku trwania programu, wrocławianie zaoszczędzili już 1,5 mld złotych. Cieszy nas, że liczba aktywny użytkowników cały czas się powiększa. Tylko w tym roku było to aż 45 tysięcy osób – dodaje dyrektor Departamentu Marki Miasta UM Wrocławia Radosław Michalski.
Wrocław od dawna przekonuje mieszkańców do płacenia podatków. Niestety wciąż wiele osób zamieszkujących we Wrocławiu nie melduje się tu, a także składa zeznania podatkowe PIT w miejscu zameldowania, a nie faktycznego zamieszkania. Dla miasta są to realne straty. Zniżki i darmowe bilety są ukłonem wobec mieszkańców, którzy nie tylko korzystają z infrastruktury miasta, ale też się dokładają do jej utrzymania.
– To program ważny dla mieszkańców, ale także dla budżetu miasta. Podatki PIT oraz CIT ostatecznie wracają do wrocławian, którzy decydują się rozliczyć swój podatek w naszym mieście, a chcąc im to wynagrodzić oferujemy dodatkowe benefity. Ta kwestia jest o tyle ważna, że zmienia się system finansowania samorządów i już teraz wiemy, jak bardzo zwiększy się ten wpływ. Będzie to 4,5 mld zł, czyli ponad 50% całości budżetu – zaznacza wylicza Marcin Urban, Skarbnik Wrocławia.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć!
-
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela
-
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA]
-
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć!
-
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać?
-
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach?
-
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park.
-
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą?
-
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026
-
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE]
-
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej
-
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny”
-
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów
-
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach
-
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.
Najpopularniejsze
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela
Miękinia pod Wrocławiem stanie się nowym centrum zaawansowanych technologii. Podczas Taiwan Expo 2026 w Warszawie strona tajwańska zdecydowała, że właśnie tam powstanie Tajwański Park Technologiczny, który zostanie zlokalizowany na terenach przygotowanych wcześniej pod inwestycję Intela.
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA]
2 września funkcjonowanie rozpocznie nowy Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Cynamonowej na Lipie Piotrowskiej. Docelowo uczyć się ma tam 1200 dzieci.

