Przejście śluzą Opatowicką znów będzie możliwe? ZDiUM zrobił krok w tym kierunku

Wroclife • 2024-12-04 Przejście śluzą Opatowicką znów będzie możliwe? ZDiUM zrobił krok w tym kierunku

Wrocławski ZDiUM poinformował, że podpisał właśnie umowę na opracowanie projektu i dostosowanie śluzy Opatowickiej do ruchu pieszego. Przejście między Biskupinem i Swojczycami zostało zamknięte po ostatnim remoncie obiektu.

Przejście przez śluzę Opatowicką to nie tylko ciekawa atrakcja rekreacyjna, ale realny skrót dla pieszych. Po ostatnim remoncie obiektu skrót jednak został zamknięty, a próby jego reaktywacji trwają od kilku miesięcy.

Wrocławski ZDiUM poinformował, że właśnie zrobiony duży krok w kierunku otwarcia śluzy dla pieszych. Instytucja w ostatnich dniach podpisała umowę na opracowanie projektu, a następnie dostosowanie śluzy Opatowickiej do ruchu pieszego.

Urzędnicy tłumaczą, że przed uruchomieniem trasy, konieczne jest jej przystosowanie do wymogów bezpieczeństwa. Po pierwsze na śluzie musi zostać wybudowana elektryczna blokada, która będzie zamykać teren śluzy przy otwartych wrotach. Przy wejściu ma powstać też sygnalizacja świetlna informująca pieszych o tym, czy w danym momencie można bezpiecznie przejść śluzą.

Projekt ma uwzględnić też ustawienie dodatkowych barier bezpieczeństwa, a także instalację monitoringu i oświetlenia terenu. Konieczne może być też dobudowanie ścieżek prowadzących do śluzy.

Przewidywany czas trwania budowy to ok. 4 miesiące.

Najpopularniejsze