Wrocław: Przetarg na nową drogę rowerową na Zwycięskiej rozstrzygnięty!

Wroclife • 2024-10-07 Wrocław: Przetarg na nową drogę rowerową na Zwycięskiej rozstrzygnięty!

Spółka Wrocławskie Inwestycje na początku października rozstrzygnęła przetarg na przygotowanie projektu nowej drogi dla rowerów na fragmentach ul. Zwycięskiej i Strachowskiego. Sama dokumentacja kosztowała będzie 311 tys. zł i ma być gotowa za około rok. Potem miasto będzie mogło zacząć szukać wykonawcy prac.

Do przetargu stanęło łącznie 5 potencjalnych projektantów, jednak wymogi formalne spełniło tylko 3 z nich. Spośród nich najtańszą ofertę zaproponowała firma Dolnośląska Pracownia Projektowa z ul. Długosza we Wrocławiu i to ona została wybrana na wykonawcę zadania.

Projekt ma zakładać budowę dwukierunkowej drogi dla rowerów na fragmencie ulicy Zwycięskiej oraz ul. Strachowskiego od pętli autobusowej do ul. Pszczelarskiej, zaprojektowanie przejazdów rowerowych korektę niezbędnej infrastruktury drogowej, a także poprawę stanu ulicy Pszczelarskiej.

Dokumentacja uwzględniać też przejazdy rowerowe na skrzyżowaniu z ulicami Agrestową i Obrońców Poczty Gdańskiej. Nowe drogi rowerowe na Ołtaszynie mają w przyszłości połączyć się z istniejąca infrastrukturą zarówno od strony ulicy Zwycięskiej jak i ulicy Parafialnej.

Wykonawca od momentu podpisania umowy będzie miał 12 miesięcy na przygotowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie wszystkich niezbędnych pozwoleń do rozpoczęcia inwestycji. Po tym etapie WI będą mogły rozpocząć poszukiwania wykonawcy, który zrealizuje inwestycję.

Najpopularniejsze

Będzie podwyżka czynszów za wynajem mieszkań od TBS Wrocław

Będzie podwyżka czynszów za wynajem mieszkań od TBS Wrocław

Od 1 lipca 2026 r. mieszkańcy wrocławskich osiedli TBS muszą spodziewać się podwyżki czynszów. Spółka tłumaczy, że pierwsza od czterech lat zmiana stawek to konieczność podyktowana rosnącymi kosztami utrzymania budynków.
przeczytaj więcej
Dolny Śląsk: Na zamkniętą w latach 90-tych linię wrócą pociągi. Zobacz postępy prac [ZDJĘCIA Z DRONA]

Dolny Śląsk: Na zamkniętą w latach 90-tych linię wrócą pociągi. Zobacz postępy prac [ZDJĘCIA Z DRONA]

Na zamkniętą dla regularnego ruchu pasażerskiego w połowie lat 90-ty linię kolejową nr 310 w za nieco ponad rok mają wrócić pociągi. Prace rewitalizacyjne na trasie z Łagiewnik do Piławy Górnej są już na zaawansowanym etapie. Nowe tory pojawiają się na kolejnych odcinkach, budowane są też perony i przystanki.
przeczytaj więcej
Nad Odrę nie tylko na spacer. W Marinie Kleczków można spędzić także muzyczny wieczór

Nad Odrę nie tylko na spacer. W Marinie Kleczków można spędzić także muzyczny wieczór

Od kilku lat widzimy ponowną tendencję do powrotu miasta nad rzekę. Nadodrzańskie wały to nie tylko miejsce do spacerów i przejażdżek rowerowych, ale to też przestrzenie, które popołudniami zaczynają tętnić życiem. Niezobowiązująca atmosfera, gwar i muzyka pozwalają oderwać się od codzienności. Marina Kleczków również zaprasza na ciekawe wydarzenia kulturalne i rozrywkowe.
przeczytaj więcej
Zielony ring wokół Starego Miasta wreszcie spójny. Nowe przejście przy Bastionie Sakwowym otwarte!

Zielony ring wokół Starego Miasta wreszcie spójny. Nowe przejście przy Bastionie Sakwowym otwarte!

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich spacerowiczów i rowerzystów. Połączenie pieszo-rowerowe na Promenadzie Staromiejskiej, tuż przy odrestaurowanym Bastionie Sakwowym, działa już w pełnym zakresie. Charakterystyczne, biało-czerwone malowanie nowego przejazdu widać już z daleka, sygnalizując domknięcie jednej z najważniejszych tras rekreacyjnych w centrum Wrocławia.
przeczytaj więcej