Na działce po "szkieletorze" stanie 13-kondygnacyjny kompleks biurowo-hotelowy
W miejscu wyburzonego kilka lat temu, niedokończonego parkingu przy ulicy Kolejowej planowany jest 13-kondygnacyjny kompleks biurowo-hotelowy. Inwestor ma już decyzję środowiskową, a wkrótce powinien uzyskać także pozwolenie na budowę.
Przy ulicy Kolejowej przez wiele lat stał niedokończony parking wielopoziomowy, szybko ochrzczony przez wrocławian “szkieletorem”. Jego budowę rozpoczęła nieistniejąca już firma Wrocławska Jedynka, ale przez problemy finansowe nigdy nie zakończyła inwestycji.
Na przełomie pierwszej i drugiej dekady XXI wieku ówczesny właściciel tego obiektu – firma Progress Inwestycje Jedynka Bis – zapowiadał, że powstanie tam biurowiec Kolejowa Business Point. W 9-piętrowym budynku, oprócz biur, miał znaleźć się także hotel i lokale usługowe. Z tych planów również nic nie wyszło.
Potem ponownie zmienił się właściciel obiektu – warszawska spółka Nowa Nadzieja zdecydowała się na rozbiórkę zespołu budynków przy ulicy Kolejowej. "Szkieletor" ostatecznie zniknął z panoramy Wrocławia w 2017 roku, a w maju 2019 roku nieruchomość kupiła za niemal 32 mln złotych firma deweloperska Develia.
Develia pierwotnie w miejscu niedokończonego parkingu planowała postawić nowoczesny biurowiec. Jednak potem deweloper zmienił strategię i zapowiedział, że w nowym obiekcie powstaną mieszkania na wynajem. Z kolei pod koniec 2021 roku firma podpisała list intencyjny w sprawie sprzedaży części terenu przy ulicy Kolejowej.
13-kondygnacyjny kompleks przy Kolejowej
Zapytaliśmy inwestora o aktualne plany związane z działką po niedokończonym parkingu.
- Na działce przy ulicy Kolejowej we Wrocławiu planujemy budowę 13-kondygnacyjnego kompleksu biurowo-hotelowego wraz z częścią handlowo-usługową oraz 2-piętrowym garażem. Całkowita powierzchnia użytkowa inwestycji wyniesie ponad 24 tys. metrów kwadratowych - zapowiada Paweł Ruszczak, wiceprezes Develii.
W grudniu 2022 roku inwestor otrzymał od prezydenta Wrocławia decyzję środowiskową, a w I kwartale bieżącego roku spodziewa się uzyskać pozwolenie na budowę.
- Decyzja o terminie rozpoczęcia realizacji inwestycji nie została jeszcze podjęta. Na tym etapie nie dysponujemy wizualizacjami planowanego budynku - dodaje Paweł Ruszczak.
fot. Columba livia, CC BY-SAfotopolska.eu
Najpopularniejsze teraz
-
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela
-
Będzie podwyżka czynszów za wynajem mieszkań od TBS Wrocław
-
Dolny Śląsk: Na zamkniętą w latach 90-tych linię wrócą pociągi. Zobacz postępy prac [ZDJĘCIA Z DRONA]
-
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park.
-
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć!
-
Nad Odrę nie tylko na spacer. W Marinie Kleczków można spędzić także muzyczny wieczór
-
Zielony ring wokół Starego Miasta wreszcie spójny. Nowe przejście przy Bastionie Sakwowym otwarte!
-
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.
-
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać?
-
Śladami pierwszych zdań. Wyjątkowy szlak polskiego piśmiennictwa we Wrocławiu
-
Mieszkańcy Wrocławia mogą ponownie ubiegać się o najem mieszkania w ramach Społecznej Agencji Najmu
-
Panowie, czas na przegląd. Przy Hali Stulecia rusza akcja zdrowotna połączona z pomocą dzieciom
-
Kiedyś myślałem, że jest już dla mnie za późno - mówi aktor, Janusz Chabior.
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć!
-
Święto miłośników historii na wrocławskich torach! Wyjątkowy krakowski skład typu N debiutuje w stolicy Dolnego Śląska
Najpopularniejsze
Będzie podwyżka czynszów za wynajem mieszkań od TBS Wrocław
Od 1 lipca 2026 r. mieszkańcy wrocławskich osiedli TBS muszą spodziewać się podwyżki czynszów. Spółka tłumaczy, że pierwsza od czterech lat zmiana stawek to konieczność podyktowana rosnącymi kosztami utrzymania budynków.
Dolny Śląsk: Na zamkniętą w latach 90-tych linię wrócą pociągi. Zobacz postępy prac [ZDJĘCIA Z DRONA]
Na zamkniętą dla regularnego ruchu pasażerskiego w połowie lat 90-ty linię kolejową nr 310 w za nieco ponad rok mają wrócić pociągi. Prace rewitalizacyjne na trasie z Łagiewnik do Piławy Górnej są już na zaawansowanym etapie. Nowe tory pojawiają się na kolejnych odcinkach, budowane są też perony i przystanki.

