Młodzi artyści dali czadu na WYBRYK-u. We Wrocławiu odbyła się XXXII edycja PPL [ZDJĘCIA]
Za nami XXXII edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Licealisty „WYBRYK”. Na scenie III LO we Wrocławiu wystąpiło 10 zespołów i 11 solistów młodego pokolenia, którzy do czerwoności rozgrzali świetnie bawiącą się publiczność.
W piątek 18 listopada sala gimnastyczna III Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu zamieniła się w profesjonalną salę koncertową. Oryginalne, imponujących rozmiarów dekoracje, kolorowe światła, czarne kotary i spowijający wykonawców dym zagwarantowały wyjątkowy nastrój, który trwał do późnych godzin wieczornych. Publiczności Wybryku, czyli XXXII Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Licealisty, zaprezentowało się łącznie 21 wykonawców: 11 solistów oraz 10 zespołów. Wielu uczestników nie pierwszy raz brało udział w tym przeglądzie, który dzięki swojej trzydziestoletniej tradycji jest dobrze rozpoznawany w lokalnym środowisku muzycznym, a także wśród wszystkich, których historia zbiegła się z wrocławską „Trójką”.
W jury WYBRYKU zasiedli w tym roku:
- Halina Bednarek – filolog polski, założycielka Grupy Piosenki Literackiej „Impresja” prowadzonej wspólnie z Krzysztofem Słupiankiem od 1996 roku w MDK Wrocław Śródmieście; organizatorka osiemnastu edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Wokalistów „Debiuty”; absolwentka Podyplomowego Studium Reżyserii Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych
- dr Małgorzata Burnecka – kulturoznawca i doktor nauk społecznych, wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego na międzynarodowych kierunkach studiów, prezes Fundacji Wroclife, miłośniczka oddolnych projektów społecznych i inicjatyw open source;
- Michał Czyżewski – uczeń IV klasy w III Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu, kolejny rok reprezentujący w jury głos uczniowskiej społeczności;
- Leszek Gorski – wrocławski przedsiębiorca, muzyk, fotograf i lektor, właściciel sieci sal prób PLUG&PLAY oraz studia produkcji multimedialnej PUBLICON STUDIO; basista współpracujący m.in. z zespołami MIKROMUSIC, COFFEE BREAK czy CONTRA;
- Agata Łęcka – nauczycielka języka angielskiego w III Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu, anglistka z wieloletnim stażem, pasjonatka wszelkich form artystycznego wyrazu;
- dr Maria Zawartko – nauczyciel śpiewu i emisji głosu, Kierownik Katedry Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz Prezes Zarządu Dolnośląskiego Towarzystwa Muzycznego we Wrocławiu.
Występy młodych muzyków trwały od godziny 16:00, a skończyły się po 22:00. Każdy wykonawca mógł zaprezentować dwa utwory – mogły to być własne kompozycje lub covery. Repertuar, podobnie jak w zeszłym roku, był zróżnicowany. Nie zabrakło piosenek Adele w wykonaniu młodych solistek, pojawiły się interpretacje utworów Trenta Reznora, Eda Sheerana czy Manaamu, a także covery klasyków rocka, w tym Queen, The Beatles czy Janis Joplin. Swoje autorskie utwory zaprezentowała podczas występów niemal połowa wykonawców, co spotkało się z uznaniem ze strony jurorów.
Mimo swojego doświadczenia, jury tegorocznego przeglądu nie miało łatwego zadania – obrady trwały do godziny 23:00 i zakończyły się nagrodzeniem dwóch solistek i sześciu zespołów.
Wyróżnienia otrzymali: solistka Hanna Janik, zespół Rdza, zespół Nie no, chłopaki i zespół Promyczek. Trzecie miejsce zajęła Kinga Banel, drugie – zespół No one’s experience, a pierwsze – zespół Oh Bards, który właśnie wydał swoją pierwszą płytę.
Wszyscy laureaci otrzymali w nagrodę między innymi możliwość korzystania z profesjonalnych sal prób w sieci PLUG&PLAY. GRAND PRIX wraz z nagrodą w postaci nagrania singla we wrocławskim studiu nagrań UNIQ STUDIO Analog Sound trafiło do zespołu Under The Shower. Nagrodę Publiczności otrzymał zespół The Outsiders.
Redakcja Wroclife składa gratulacje wszystkim uczestnikom tegorocznego przeglądu, a także podziękowania organizatorom, wolontariuszom, członkom jury i sponsorom. Już po raz drugi mamy przyjemność ufundować nagrodę GRAND PRIX w postaci nagrania singla i z niecierpliwością czekamy na efekty!
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć!
-
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela
-
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA]
-
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć!
-
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać?
-
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach?
-
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park.
-
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą?
-
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026
-
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE]
-
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej
-
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny”
-
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów
-
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach
-
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.
Najpopularniejsze
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela
Miękinia pod Wrocławiem stanie się nowym centrum zaawansowanych technologii. Podczas Taiwan Expo 2026 w Warszawie strona tajwańska zdecydowała, że właśnie tam powstanie Tajwański Park Technologiczny, który zostanie zlokalizowany na terenach przygotowanych wcześniej pod inwestycję Intela.
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA]
2 września funkcjonowanie rozpocznie nowy Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Cynamonowej na Lipie Piotrowskiej. Docelowo uczyć się ma tam 1200 dzieci.


