W nocy z piątku na sobotę Politechnika Wrocławska otworzy swoje laboratoria. Co będzie można zobaczyć?

Wroclife • 2022-11-17 W nocy z piątku na sobotę Politechnika Wrocławska otworzy swoje laboratoria. Co będzie można zobaczyć?

Noc Politechniki Wrocławskiej to wydarzenie, podczas którego będzie można zajrzeć do wybranych laboratoriów wrocławskich uczelni technicznej. Uczelnia zapowiada moc atrakcji dla każdego, kto tego wieczora odwiedzi uczelnię.

W ramach imprezy każdy zainteresowany będzie mógł zajrzeć do niedostępnych dla zwykłego człowieka miejsc, w których kształcą się przyszli inżynierowi i pracują naukowcy. Podczas specjalnych wydarzeń będzie można poznać m.in. tajniki warzenia piwa, spróbować swoich sił w szermierce elektronami czy zdobyć praktyczną wiedzę na temat oszczędzania energii elektrycznej w domu.

– W ramach Nocy Politechniki 2022 przygotowaliśmy ponad 40 wydarzeń. Zapraszamy m.in. do odwiedzania laboratorium chemicznego, komory klimatycznej, laboratorium termodynamiki, Geocentrum czy pracowni oftalmicznej. Z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego – niezależnie od wieku i zainteresowań – zachęca Iwona Szajner Politechniki Wrocławskiej.

Wydarzenie odbywać się będzie w nocy z 18 na 19 listopada (piątek/sobota). Pierwsze atrakcje zaplanowane są już na godzinę 17:00 i potrwają do późnych godzin nocnych. Z kolei w sobotę rano (od godz. 10:00) Politechnika Wrocławska zorganizuje specjalne zajęcia dla dzieci.

– Przygotowaliśmy warsztaty architektoniczne i chemiczne, zabawy językowe, zagadki detektywistyczne, wyprawę do krainy lodu, a nawet naukę… lutowania – mówi Iwona Szajner. – Zapraszamy na Politechnikę dzieci wraz z rodzicami już od godziny 10.

Udział w Nocy Politechniki jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto się pospieszyć z zapisami.

Najpopularniejsze