Wrocław: Mężczyzna spędził 3 dni na ławce. Wstydził się przyznać, że zgubił klucze
64-letni mężczyzna z Gajowic od kilku dni mieszkał na ławce, mimo że kilka metrów dalej znajdowało się jego mieszkanie. Senior zgubił klucze i wstydził się komukolwiek o tym powiedzieć.
O sprawie poinformowała Straż Miejska Wrocławia, której funkcjonariusze zostali wezwani do mężczyzny siedzącego na ławce przy ul. Lwowskiej na wrocławskich Gajowicach. Zgłaszający twierdził, że senior od kilku dni przebywa na dworze.
– Natychmiast wysłano na miejsce naszych funkcjonariuszy, którzy zastali tam pana. W czasie rozmowy ustalono, że ma 64 lata i trzy dni temu zgubił klucze do mieszkania i od tego czasu przebywa na ławce pod budynkiem – czytamy w komunikacie SM.
Po interwencji strażników do mieszkania mężczyzny został wezwany ślusarz, który rozwiercił zamki i zamontował nowe wkładki.
Sam 64-latek osoba znana służbom, jakiś czas temu administracja budynku poinformowała MOPS o tym, że mężczyzna, który po śmierci matki żyje samotnie, może wymagać pomocy. Sprawa przyznania mężczyźnie opieki z Ośrodka jest w toku.
Strażnicy chwalą postawę osoby, która widząc zdezorientowanego seniora nie pozostała bierna. Widząc osobę potrzebującą pomocy, nie wahajmy się wzywać pomocy. W tego typu przypadkach możemy pomocy szukać m.in. w straży miejskiej pod nr 986 lub w przypadku sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia pod numerem alarmowym 112.
Najpopularniejsze teraz
-
Do 20 tys. zł na wydanie płyty lub singla. Wrocław uruchamia program dla lokalnych muzyków -
Wrocław: 16 kamer znów poluje na piratów drogowych. System RedLight wrócił! -
Rowery Kross dla nastolatka: co warto sprawdzić? -
Zabytkowym pociągiem z Wrocławia w Góry Sowie -
Oto najlepsze licea we Wrocławiu. Jedna szkoła w krajowej dziesiątce [RANKING 2026] -
24 nowe instytucje w programie Nasz Wrocław. Do 2 wejdziemy za darmo! -
Wrocław: Kompletnie pijani nastolatkowie zdewastowali przystanek przy Zwycięskiej [ZDJĘCIA] -
We Wrocławiu powstało Centrum Druku 3D. Sprawdziliśmy, co tam się drukuje [ZDJĘCIA, WIDEO] -
Europejski turniej baseballu we Wrocławiu. Droga na Olimpiadę Los Angeles 2028 -
Amazon otwiera centrum logistyczne w Dobromierzu koło Świdnicy. 1000 nowych miejsc pracy i stawki od 31,50 zł brutto za godzinę -
Jagodno i Wojszyce wreszcie doczekają się parku! Wrocław przejął teren pod Zielony Klin Południa -
Wrocław: Od lipca o 19,5% wzrosną ceny za wodę i ścieki [NOWE STAWKI] -
Wrocław: Koniec darmowego MPK dla Ukraińców -
Dwa nowe sklepy we Wroclavii. 400 m² dla miłośników mody [ZDJĘCIA] -
Sylwetka Śląska Wrocław - analiza sezonu 2024/25 PKO Ekstraklasy