Zagrają w hołdzie Obywatelowi G.C.
23 maja we wrocławskim Centrum Kultura Agora odbędzie się wyjątkowy koncert poświęcony pamięci Grzegorza Ciechowskiego i zespołu Republika. Fani tej formacji będą mogli usłyszeć najpopularniejsze utwory w nowych aranżacjach.
Z utworami kultowej Republiki zmierzy się duet jazzowy Bolewski & Tubis. Radosław Bolewski to wokalista i perkusista, zaś Maciej Tubis gra na fortepianie i syntezatorze basowym. Ich muzyka określana jest jako wysmakowany balans między jazzem a muzyką pop w odważnej improwizowanej odsłonie. Na koncie mają doskonale przyjęty projekt ”Obywatel Jazz” poświęcony twórczości Grzegorza Ciechowskiego. Zespół wydał także dwie autorskie płyty: „Lunatyk”w 2018 i „Bez końca” w 2020.
Koncert duetu w CK Agora to kolejne miejsce na koncertowej trasie. W trakcie występu usłyszymy nowe aranżacje takich utworów jak: „Tak, tak” czy „Nie pytaj o Polskę”, które na zawsze zapisały się na kartach historii polskiej muzyki.
Bolewski & Tubis w swoim rozpoznawalnym i unikatowym stylu połączyli rockową poetykę piosenek Obywatela G. C. i Republiki z duchem improwizacji i niezwykłego porozumienia, które towarzyszy im podczas występów na żywo.
Koncert odbędzie się 23 maja (czwartek) o godz. 19:00 w sali widowiskowej CK Agora. Cena biletów to 45 zł. Zakup możliwy jest przez stronę bkb.pl/125610-7f5bb.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach