Maciej Awiżeń został nowym wojewodą. Będzie reprezentował rząd Donalda Tuska na Dolnym Śląsku

Wroclife • 2023-12-22

Maciej Awiżeń został powołany przez Donalda Tuska na stanowisko wojewody dolnośląskiego. Tym samym premier wybrał swojego przedstawiciela, który ma odpowiadać za kwestie rządowe w naszym regionie.

Maciej Awiżeń odebrał dziś powołanie na stanowisko wojewody dolnośląskiego z rąk wiceministra MSWiA Tomasza Szymańskiego, ale to premier Donald Tusk podpisał się pod jego nominacją.

Awiżeń od 2010 roku był starostą kłodzkim, a wcześniej także radnym rady miejskiej w Kłodzku oraz członkiem zarządu powiatu kłodzkiego. Nowy wojewoda to działacz kłodzkiej Platformy Obywatelskiej. Jest absolwentem Wiedzy o Kulturze na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach dziewięćdziesiątych pracował jako dziennikarz "Gazety Prowincjonalnej Ziemi Kołodziej", był też prezesem spółki Euro-Dom sp. z o.o.

Nowy wojewoda zastąpił na stanowisku Jarosława Obremskiego, który pełnił funkcję od 2019 roku z nadania rządu Mateusza Morawieckiego. Urząd wojewódzki poinformował, że ustępujący wojewoda pogratulował swojemu następcy.

Wcześniej ze stanowiskami pożegnali się zastępcy Obremskiego: Jarosław Kresa i Bogusław Szpytma. Nazwiska nowych wicewojewodów zapewne poznamy w ciągu kilku najbliższych dni.

Foto główne: fot. DUW.pl

Najpopularniejsze