We Wrocławiu wciąż dostępny jest „rządowy węgiel” po 2 tys. zł za tonę
Od 19 maja w Urzędzie Miejskim Wrocławia ruszyła kolejna tura przyjmowania wniosków o zakup węgla na podstawie rządowej ustawy. Gwarantuje ona sprzedaż tego surowca w cenie 2 tys. zł za tonę.
We Wrocławiu w składach opału pozostało jeszcze ponad 700 ton węgla. Chętni do jego zakupu w ramach rządowych regulacji mogą składać wnioski do 30 czerwca.
– Zgodę na zakup węgla mogą otrzymać osoby, którym przyznano dodatek węglowy oraz wszyscy, których podstawowym źródłem ciepła jest piec na węgiel i ma to potwierdzenie w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków – mówi Małgorzata Brykarz, dyrektorka Wydziału Wody i Energii.
Zgodnie z rządowymi wytycznymi węgiel jest sprzedawany po 2 tys. zł za tonę. Cena ta nie zawiera kosztów transportu. Jedna osoba może zakupić nie więcej niż 3 tony.
– Dotychczasowa dystrybucja węgla, począwszy od grudnia ubiegłego roku do końca kwietnia tego roku, przebiegła sprawnie. Ponad półtora tysiąca mieszkańców naszego miasta zakupiło węgiel dobrej jakości, w preferencyjnej cenie. Obecnie startujemy z ostatnim etapem dystrybucji węgla, tzw. sprzedażą końcową, według znanego mieszkańcom schematu. W składach węgla pozostało około 700 ton opału – mówi Jacek Pyra, dyrektor Ekosystemu ds. Sprawozdawczości, Zamówień i Edukacji.
Wnioski rozpatrywane będą w kolejności ich wpłynięcia aż do wyczerpania ilości paliwa stałego dostępnego na składach przeznaczonego do sprzedaży końcowej. Chętni powinni dwa wypełnione egzemplarze wniosku o zakup węgla złożyć do:
-
Kancelarii ogólnej, pl. Nowy Targ 1-8, parter. Pok. 5
-
Filii Kancelarii, ul. Zapolskiej 4, parter sala nr 4
lub elektronicznie poprzez aplikację mObywatel (gotowy formularz jest dostępny w aplikacji).
foto główne: fot. jpmueller99 from Shenandoah Valley of VA, USA / źródło: Wikipedia lic. CC-BY-2.0
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Piorun uderzył w fontannę multimedialną. Pokazy ograniczone, zobacz video -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów