Marszałek senatu Tomasz Grodzki we Wrocławiu. Będzie obradować i świętować

Bartosz Senderek • 2022-06-22 Marszałek senatu Tomasz Grodzki we Wrocławiu. Będzie obradować i świętować

Marszałek senatu Tomasz Grodzki wraz z delegacją senatorów w czwartek i piątek będą przebywać z oficjalną wizytą w stolicy Dolnego Śląska. Senatorowie wezmą udział w obchodach Święta Wrocławia, wcześniej odwiedzą też jeden ze szpitali.

W czwartek senatorowie wezmą udział w wyjazdowych posiedzeniach senackiej Komisji Zdrowia, Komisji Nadzwyczajnej ds. Klimatu oraz Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci, które będą poświęcone wpływowi zmian klimatu na zdrowie dziecka. Wśród występujących znaleźli się m.in. senatorowie Stanisław Gawłowski, Beata Małecka Libera i Alicja Chybicka. Gośćmi specjalnymi mają być m.in. były rzecznik praw dziecka Marek Michalak oraz dr Anetta Drzeniecka-Osiadacz z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Spotkanie ma odbyć się na terenie Przylądka Nadziei. Tam też senatorowie spotkają się z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem oraz rektorem Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu prof. dr. hab. Piotrem Ponikowskim oraz dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego dr. Jakubem Berezowskim.

Dzień później marszałek Grodzki wraz z delegacją senatorów wezmą udział w obchodach Święta Wrocławia, których najważniejszym wydarzeniem będzie wręczenie tytułu Honorowego Obywatela Wrocławia ich parlamentarnej koleżance i wieloletniej szefowej "Przylądka Nadziei" prof. Alicji Chybickiej. Parlamentarzyści mają też towarzyszyć wrocławskim radnym w corocznym Przemarszu Rajców, który o godz. 11:30 odbędzie się na wrocławskim Rynku.

foto główne: fot. Tomasz Paczos, Kancelaria Senatu

Najpopularniejsze