Wrocław: Koniec darmowego parkowania pod szpitalem. Miasto znów będzie pobierać opłaty

Wroclife • 2022-06-22 Wrocław: Koniec darmowego parkowania pod szpitalem. Miasto znów będzie pobierać opłaty

Koniec pandemii koronawirusa to koniec darmowego parkowania koło szpitala na Chałubińskiego. Miasto szykuje się do ponownego uruchomienia parkomatów na Marcinkowskiego, Pasteura i Chałubińskiego we Wrocławiu. Pacjenci znów zapłacą od 3 do 3,30 zł za godzinę postoju.

Pobieranie opłat w tym miejscu zostało zawieszone, gdy Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 zyskał miano „szpitala covidowego”. W związku ze zmniejszeniem się liczy chorych na tę chorobę, od 1 lipca korzystający z miejskich parkingów przy Marcinkowskiego, Pasteura i Chałubińskiego nie mogą już liczyć na darmowy postój w tych miejscach.

Obecnie ZDiUM zajmuje się odświeżaniem oznakowania poziomego 379 miejsc postojowych. Ponowne włączenie parkomatów w tym miejscu planowane jest na 1 lipca. Od tego dnia na wspomnianych ulicach obowiązywać będą stawki dla dawnej strefy C tzn. 3 zł za pierwszą godzinę, 3,10 zł za drugą i 3,30 zł za trzecią godzinę postoju. Pozostawienie auta na parkingu na więcej niż 4 godziny kosztować będzie po 3 zł za każde kolejne 60 minut.

Opłaty te będą pobierane tylko w dni robocze. Parkowanie pod szpitalem w dni wolne od pracy pozostanie bezpłatne.

Mieszkańcy zameldowani w tym rejonie mogą skorzystać z zakupu abonamentu na pierwsze auto w cenie 10 zł miesięcznie lub 100 zł rocznie.

Najpopularniejsze