Płatne parkowanie pod Magnolią. Znamy nowe zasady!
Z początkiem czerwca centrum handlowe Magnolia Park we Wrocławiu rozpoczyna pobieranie opłat za korzystanie z parkingu. Klienci będą mogli parkować bezpłatnie przez dwie godziny, a idąc do kina lub marketu budowlanego - o godzinę dłużej. Kolejna godzina parkowania ma kosztować 5 zł, ale dostępne będą także abonamenty.
Zapowiadana od jakiegoś czasu zmiana zasad parkowania pod centrum handlowym Magnolia Park wchodzi w życie od 1 czerwca 2026 r. Zarządca obiektu tłumaczy, że wprowadzenie opłat za parkowanie związane jest z chęcią zapewnienia miejsc parkingowych klientom galerii. W ostatnich latach był z tym problem, ponieważ w związku z ograniczoną liczbą miejsc parkingowych w okolicy z bezpłatnego parkingu regularnie korzystali również pracownicy pobliskich biur oraz mieszkańcy.
– Aby zapewnić naszym klientom pełną dostępność miejsc postojowych oraz skrócić czas potrzebny na znalezienie wolnego miejsca, wdrażamy profesjonalny system zarządzania parkingiem. Pierwsze dwie godziny będą bezpłatne, a każda kolejna to koszt 5 zł – podkreśla Marta Kocik, dyrektor centrum handlowego Magnolia Park.
Uwaga, ważne: klienci COM zmieniający tablice rejestracyjne
Wprowadzenie systemu bezbiletowego wymaga szczególnej uwagi od osób planujących przerejestrowanie pojazdu w Centrum Obsługi Mieszkańca (COM) znajdującym się w Magnolia Park. Ponieważ kamery rejestrują wjazd na podstawie dotychczasowych tablic, po otrzymaniu nowych numerów kierowca powinien zgłosić ten fakt w Punkcie Obsługi Klienta (parter, przy Cukierni Sowa) lub w Biurze Obsługi Parkingu na zewnątrz obiektu. Pracownicy zaktualizują dane w systemie na podstawie starego i nowego numeru rejestracyjnego, co pozwoli na poprawne naliczenie czasu postoju i bezproblemowy wyjazd z parkingu. Aby ułatwić ten proces, w przestrzeni COM dostępne będą ulotki z mapką, a o konieczności dopełnienia tej formalności przypominać będą również pracownicy udzielający informacji przy automatach biletowych urzędu.
Przestrzegania czasu parkowania i opłat ma pilnować zewnętrzna firma PRKING. Na parkingu zamontowane zostały już szlabany oraz system naliczający opłaty. System zarejestruje moment wjazdu samochodu na podstawie numeru rejestracyjnego. Opłatę będzie trzeba uiścić przed wyjazdem w jednym z automatów (w innym przypadku szlaban się nie otworzy).
– Na terenie całego centrum handlowego pojawi się łącznie osiem nowoczesnych automatów parkingowych, ustawionych przy wejściach do obiektu. We wszystkich można zapłacić bezgotówkowo, a w wybranych (zlokalizowanych przy wejściach w okolicach sklepów Zara oraz Mango i przy wyjściu na parking na poziomie +1) będzie można zapłacić także gotówką. Jeśli ktoś zapomni zapłacić bezpośrednio po wyjściu z centrum, będzie mógł również uiścić opłatę w terminalu płatniczym (bezgotówkowo) bezpośrednio przy szlabanie wyjazdowym – dodaje Marta Kocik.
Nowe opłaty za parkowanie pod Magnolią:
- Pierwsze dwie godziny – za darmo!
- Każda kolejna godzina – 5 zł
- Klienci kina Helios i sklepu Castorama – dodatkowa godzina parkowania gratis (po okazaniu biletu parkingowego w kasie podczas płacenia)
- Klienci sklepu Castorama posiadający aplikację Casto Pro lub korzystający z punktu projektowania – dodatkowa godzina bezpłatnego parkowania. Dodatkowo posiadacze aplikacji Casto Pro będą uprawnieni do jednej bezpłatnej godziny parkowania przy kolejnych wjazdach tego samego dnia na teren parkingu.
- Abonament miesięczny – 350 zł
Najpopularniejsze teraz
-
Piorun uderzył w fontannę multimedialną. Pokazy ograniczone, zobacz video
-
Dziwidło olbrzymie - dziś widać jeszcze więcej niż wczoraj. Dlaczego? Botanicy mieli ku temu ważny powód
-
Koleje Dolnośląskie uruchomiły nowy sklep. Bilet można kupić ekspresowo
-
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia
-
Nowy Aquapark we Wrocławiu. Wodne atrakcje od teraz także na Zakrzowie [CENY BILETÓW, ZDJĘCIA]
-
Wakacje warto zacząć bezpiecznie. Hydropolis zaprasza na rodzinny piknik edukacyjny
-
Miejsca na grlla we Wrocławiu. Gdzie legalnie można zrobić grilla lub ognisko we Wrocławiu?
-
Przeniesienie numeru do T-Mobile - zrób to w kilku prostych krokach
-
Wrocław: Bilet do Aquaparku kosztuje już 65 zł. Tak prezes tłumaczy się z podwyżki [WIDEO]
-
Ścianka kolankowa - czy można podnieść ją na dowolną wysokość?
-
Kiedy rozświetlenie choinki na Rynku we Wrocławiu?
-
Magda Gessler znów na Dolnym Śląsku. Zrobiła „Kuchenną Rewolucję” w lokalu zniszczonym przez powódź
-
Czy Autostrada A4 bezpłatna? Oto obecne zasady opłat na Autostradzie A4
-
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć!
Najpopularniejsze
Dziwidło olbrzymie - dziś widać jeszcze więcej niż wczoraj. Dlaczego? Botanicy mieli ku temu ważny powód
Jeśli dziś zaglądacie do kwitnącego dziwidła, możecie zauważyć, że odsłania ono więcej niż jeszcze wczoraj. To jednak nie przypadek ani kolejny etap widowiskowego kwitnienia, lecz efekt zaplanowanych działań zespołu botaników.
Koleje Dolnośląskie uruchomiły nowy sklep. Bilet można kupić ekspresowo
Nowy sklep internetowy Kolei Dolnośląskich ma być najszybszą i najwygodniejszą metodą kupna biletów na regionalne pociągi. Czym będzie wyróżniał się własny system sprzedaży KD?

