Prof. Lisa Feldman Barrett we Wrocławiu. Opowie o sekretach, jakie kryje nasz mózg
W środę, 29 października, gościem specjalnym Politechniki Wrocławskiej będzie prof. Lisa Feldman Barrett z Northeastern University – wybitna badaczka w dziedzinie neurobiologii i psychologii.
Prof. Feldman Barrett na co dzień związana jest z Northeastern University w Bostonie, gdzie pełni funkcję University Distinguished Professor of Psychology. Współpracuje także z Massachusetts General Hospital. To światowej klasy neurobiolożka i psycholożka, należąca do 1% najczęściej cytowanych naukowców na świecie w dziedzinie psychologii i neurobiologii. Opublikowała ponad 280 artykułów naukowych, cytowanych przeszło 100 tys. razy.
Badaczka przyjedzie w przyszłym tygodniu do Wrocławia, by wygłosić wykład na Politechnice Wrocławskiej. Jej wystąpienie jest częścią Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego Politechniki Wrocławskiej – cyklu otwartych wykładów skierowanych do szerokiego grona odbiorców: studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy z zakresu nauk ścisłych.
Wykład „Three Lessons About the Brain” („Trzy lekcje o mózgu”) zaplanowano na środę, 29 października, o godz. 13.15 w auli budynku A-1 (Wybrzeże Wyspiańskiego 27). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy przez stronę: wroclaw.tech/ISN-Lisa-Barrett.
Najpopularniejsze teraz
-
Do 20 tys. zł na wydanie płyty lub singla. Wrocław uruchamia program dla lokalnych muzyków
-
Rowery Kross dla nastolatka: co warto sprawdzić?
-
Wrocław: 16 kamer znów poluje na piratów drogowych. System RedLight wrócił!
-
Zabytkowym pociągiem z Wrocławia w Góry Sowie
-
Oto najlepsze licea we Wrocławiu. Jedna szkoła w krajowej dziesiątce [RANKING 2026]
-
24 nowe instytucje w programie Nasz Wrocław. Do 2 wejdziemy za darmo!
-
Europejski turniej baseballu we Wrocławiu. Droga na Olimpiadę Los Angeles 2028
-
Wrocław: Kompletnie pijani nastolatkowie zdewastowali przystanek przy Zwycięskiej [ZDJĘCIA]
-
We Wrocławiu powstało Centrum Druku 3D. Sprawdziliśmy, co tam się drukuje [ZDJĘCIA, WIDEO]
-
Amazon otwiera centrum logistyczne w Dobromierzu koło Świdnicy. 1000 nowych miejsc pracy i stawki od 31,50 zł brutto za godzinę
-
Jagodno i Wojszyce wreszcie doczekają się parku! Wrocław przejął teren pod Zielony Klin Południa
-
Wrocław: Od lipca o 19,5% wzrosną ceny za wodę i ścieki [NOWE STAWKI]
-
Wrocław: Koniec darmowego MPK dla Ukraińców
-
Dwa nowe sklepy we Wroclavii. 400 m² dla miłośników mody [ZDJĘCIA]
-
Sylwetka Śląska Wrocław - analiza sezonu 2024/25 PKO Ekstraklasy
Najpopularniejsze
Rowery Kross dla nastolatka: co warto sprawdzić?
Czy wiesz, że zestawienie parametrów modeli młodzieżowych z 2024 r. pokazuje, że różnica między rowerem ważącym 11-12 kg a modelem 16-17 kg jest dla nastolatka odczuwalna podobnie jak kilka dodatkowych kilogramów plecaka? Wpływa na rozpędzanie, podjazdy, wnoszenie po schodach i manewrowanie przy małej prędkości.
Wrocław: 16 kamer znów poluje na piratów drogowych. System RedLight wrócił!
Generalny Inspektorat Transportu Drogowego w poniedziałek, w samo południe uruchomił na skrzyżowaniu ul. Na Ostatnim Groszu i Bystrzyckiej system RedLight. To system kamer, który ma być batem na kierowców.

