Senatorowie przyjeżdżają do Wrocławia. Będą obradować w Ratuszu

Wroclife • 2022-05-31 Senatorowie przyjeżdżają do Wrocławia. Będą obradować w Ratuszu

W najbliższy czwartek w sali, gdzie zazwyczaj obraduje wrocławska rada miejska, obradować będą senatorowie. Izba wyższa zorganizuje w naszym mieście wyjazdowe posiedzenie jednej ze swoich komisji.

W czwartek, 2 czerwca, w samo południe we Wrocławiu ma odbyć się wyjazdowe posiedzenie senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Parlamentarzyści przyjadą do stolicy Dolnego Śląska w ramach obchodów 100. rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II RP.

Głównym tematem wyjazdowego posiedzenia we Wrocławiu ma być „Rola mecenatu samorządu terytorialnego w obszarze kultury i ochrony dziedzictwa narodowego na przykładzie Wrocławia i Dolnego Śląska”. Obradom ma przewodniczyć senator Barbara Zdrojewska, w obradach weźmie też udział wicemarszałek senatu Bogdan Borusewicz.

Podczas posiedzenia głos będą mogli zabrać m.in. prezydenci Wrocławia i Wałbrzycha, przewodniczący Przewodniczący Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola oraz szefowa Wrocławskiego Instytutu Kultury.

Foto główne: fot. Tomasz Paczos, Kancelaria Senatu

Najpopularniejsze