Karol Nawrocki nowym Prezydentem RP! Tylko co trzeci wrocławianin głosował na niego

Wroclife • 2025-06-02 Karol Nawrocki nowym Prezydentem RP! Tylko co trzeci wrocławianin głosował na niego

Państwowa Komisja Wyborcza podała już końcowe wyniki ze wszystkich Obwodowych Komisji Wyborczych. Polacy zadecydowali, że nowym Prezydentem RP będzie Karol Nawrocki. Zadecydowało 370 tys. głosów. Na nowego Prezydenta głosował tylko co trzeci wyborca z Wrocławia.

Radość Rafała Trzaskowskiego z niedzielnego wieczora okazała się przedwczesna. Kandydat Platformy Obywatelskiej ogłosił zwycięstwo po opublikowaniu sondażu exit poll, w którym prowadził z wynikiem 50,3% (według pracowni IPSOS dla Polsatu, TVN i TVP). Już dwie godziny po zamknięciu lokali wyborczych i spłynięciu pierwszych realnie policzonych głosów, było wiadomo że sondażownie mogą się mylić. O godz. 1:00 IPSOS podał, że Karol Nawrocki wygra wybory z wynikiem zbliżonym do 51%, i wówczas wiadomo było, że już tylko cud może odebrać zwycięstwo kandydatowi popieranemu przez Prawo i Sprawiedliwość.

Z uwagi na to, że wybory Prezydenta RP w II turze są łatwe do policzenia, już nad ranem PKW podała wyniki ze 100% obwodowych komisji wyborczych w Polsce. Wynika z nich, że różnica pomiędzy kandydatami wyniosła 369 591 głosów. Poszczególni kandydaci otrzymali:

  1. Karol Nawrocki – 10 606 877 głosów (50,89%)

  2. Rafał Trzaskowski – 10 237 286 głosów (49,11%)

Wiemy już też, jak głosował Wrocław i Dolny Śląsk. Gdyby tylko nasz region wybierał Prezydenta RP, urząd ten piastowałby Trzaskowski.

Wyniki w województwie dolnośląskim:

  1. Rafał Trzaskowski – 850 305 głosów (55,81 %)

  2. Karol Nawrocki – 673 218 głosów (44,19%)

Jeśli chodzi o sam Wrocław, to tylko 1/3 głosujących w naszym mieście wybrała przyszłego Prezydenta.

Wyniki we Wrocławiu:

  1. Rafał Trzaskowski – 266 655 (67,09%)

  2. Karol Nawrocki – 130 794 (32,91%)

Frekwencja w II turze:

  • Polska – 71,63%

  • Województwo dolnośląskie – 70,63%

  • Wrocław – 78,72%

foto główne: fot. UM Wrocławia/Kancelaria PRezesa Rady Ministrów

Najpopularniejsze

GALERIA ZDJĘĆ: Śląsk Wrocław wyrwał punkt Widzewowi Łódż przegrywając już dwoma bramkami - ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆ: Śląsk Wrocław wyrwał punkt Widzewowi Łódż przegrywając już dwoma bramkami - ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ

Czerwona kartka już w 7. minucie, dwa gole straty mimo gry w przewadze i dramatyczny pościg zakończony wyrównaniem w końcówce. Śląsk Wrocław zremisował z Widzewem Łódź 3:3.
przeczytaj więcej
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.

Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.

Nowy Citroën C3 to model, który wprowadza powiew świeżości do segmentu miejskich samochodów . Już na pierwszy rzut oka wyróżnia się nowoczesnym designem, który łączy dynamiczne linie z charakterystycznymi dla marki detalami stylistycznymi. Samochód został zaprojektowany z myślą o codziennych potrzebach polskich kierowców - jest nie tylko zwrotny i łatwy w prowadzeniu, ale także wyjątkowo przestronny jak na tę klasę pojazdów.
przeczytaj więcej
Nowoczesna mobilność w zasięgu ręki – poznaj samochody Chery i aktualne promocje w Chery MM Cars Wrocław

Nowoczesna mobilność w zasięgu ręki – poznaj samochody Chery i aktualne promocje w Chery MM Cars Wrocław

Rynek motoryzacyjny w Polsce dynamicznie się zmienia, a kierowcy coraz częściej poszukują samochodów, które łączą nowoczesną technologię, komfort i atrakcyjną cenę. Właśnie na te potrzeby odpowiada marka Chery – globalny producent, który zdobywa uznanie w ponad 110 krajach i coraz śmielej zaznacza swoją obecność na polskich drogach.
przeczytaj więcej
Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3:3. Wypowiedzi po meczu

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3:3. Wypowiedzi po meczu

Po arcyciekwamym pojedynku na Tarczyński Arenie głos zabrali trener Ante Simundza i zdobywca bramki ustalającej wynik.
przeczytaj więcej