Dziś znów usłyszymy syreny. Powód jest dużo bardziej tragiczny niż ostatnio
W poniedziałek o godz. 17:00, w niektórych częściach Wrocławia znów będzie można usłyszeć wycie syren. Niestety tym razem nie będzie to test systemu, a hołd dla jednego z zamordowanych ratowników medycznych.
Służby w całej Polsce przyłączą się do gestu solidarności ratowników medycznych. Włączając syreny o godz. 17:00 funkcjonariusze służb chcą oddać hołd 62-letniemu ratownikowi medycznemu z Siedlec, który został śmiertelnie zaatakowany nożem przez pijanego pacjenta podczas udzielania mu pomocy.
Z apelem o upamiętnienie swojego kolegi wyszli wspólnie Krajowa Rada Ratowników Medycznych i Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ. Instytucje te poprosiły, by 27 stycznia o godz. 17:00 wszystkie zespoły ratownictwa nieudzielające aktualnie pomocy, wyszły przed budynki stacji pogotowia i uruchomiły syreny w karetkach.
Do ratowników dołączyć się też mają strażacy. Komenda Główna PSP poinformowała, że w ramach solidarności uruchomione zostaną sygnały świetlne i dźwiękowe w pojazdach zaparkowanych przy wszystkich komendach Państwowej Straży Pożarnej, zachęcając jednocześnie do podobnego gestu w remizach OSP.
Problem agresji wobec ratowników medycznych nie jest niczym nowym. Medycy ratujący życie i zdrowie, na co dzień spotykają się z aktami agresji ze strony pacjentów, jednocześnie nie posiadając skutecznych narzędzi do obrony. Krajowa Izba Ratowników Medycznych po zabójstwie w Siedlcach, wystosowała kolejny apel do Ministrów Zdrowia, Sprawiedliwości oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji o opracowanie systemowych rozwiązań mających na celu minimalizację ryzyka wystąpienia agresji w stosunku do ratowników medycznych.
Najpopularniejsze teraz
-
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.
-
Nowoczesna mobilność w zasięgu ręki – poznaj samochody Chery i aktualne promocje w Chery MM Cars Wrocław
-
GALERIA ZDJĘĆ: Śląsk Wrocław wyrwał punkt Widzewowi Łódż przegrywając już dwoma bramkami - ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ
-
Zmiany w komunikacji aglomeracyjnej
-
Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3:3. Wypowiedzi po meczu
-
Dlaczego nie warto czekać. Wraca Szkoła Pływania Aquaparku Wrocław!
-
Co dzieje się z biurami we Wrocławiu? Jak miasto wypada na tle Krakowa, Poznania i Warszawy?
-
Co nagle to po diable. Śląsk w końcu doczekał się nowego centra!
-
SILVERBUS wraca. Mobilny punkt dla seniorów
-
Szalony mecz we Wrocławiu! Śląsk - Widzew 3-3!
-
Skwer Karaimski na Sępolnie zyska nowe oblicze. Ruszają przygotowania do gruntownej odnowy
-
Arystokratyczny spokój i cztery uzdrawiające źródła. Odkryj Szczawno-Zdrój
-
MPK Wrocław uruchamia licznik wykolejeń. Balawejder: „Chcemy się tym chwalić”
-
1600-letnie cmentarzysko pod Żórawiną. Nowe odkrycia wrocławskich naukowców
-
Pożegnanie z polskim latem. Czas bocianich sejmików
Najpopularniejsze
Nowoczesna mobilność w zasięgu ręki – poznaj samochody Chery i aktualne promocje w Chery MM Cars Wrocław
Rynek motoryzacyjny w Polsce dynamicznie się zmienia, a kierowcy coraz częściej poszukują samochodów, które łączą nowoczesną technologię, komfort i atrakcyjną cenę. Właśnie na te potrzeby odpowiada marka Chery – globalny producent, który zdobywa uznanie w ponad 110 krajach i coraz śmielej zaznacza swoją obecność na polskich drogach.
GALERIA ZDJĘĆ: Śląsk Wrocław wyrwał punkt Widzewowi Łódż przegrywając już dwoma bramkami - ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ
Czerwona kartka już w 7. minucie, dwa gole straty mimo gry w przewadze i dramatyczny pościg zakończony wyrównaniem w końcówce. Śląsk Wrocław zremisował z Widzewem Łódź 3:3.

