Wrocław: Mężczyzna na Oławskiej zbierał na utrzymanie psów. Teraz musi oddać 500 zł straży miejskiej

Wroclife • 2024-12-03 Wrocław: Mężczyzna na Oławskiej zbierał na utrzymanie psów. Teraz musi oddać 500 zł straży miejskiej

500 zł mandatu od staży miejskiej dostał mężczyzna, który w ostatnich dniach trudnił się żebractwem na ul. Oławskiej we Wrocławiu. Serca przechodniów próbował zmiękczać towarzyszącymi mu dwoma psami.

Mężczyzna został przyłapany na żebractwie na ul. Oławskiej. Miał ze sobą dwa słodkie psy w typie bernardyna i to właśnie na ich utrzymanie miały iść pieniądze zebrane na ulicy.

Strażnicy miejscy uznali jednak, że zachowanie mężczyzny to wykroczenie z art. 58§1 kw. (żebractwo w miejscu publicznym), za co mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

– Komu z nas nie mięknie serce na widok dziecka, albo pieska w potrzebie? Chyba każdemu. Doskonale wiedzą o tym Ci, którzy lubią łatwe sposoby na „zarobek” i wykorzystują ten fakt do prowadzenia nielegalnych zbiórek – mówią strażnicy miejscy, którzy przypominają, że dając pieniądze anonimowej osobie na ulicy nie mamy pewności czy środki trafią faktycznie na cel charytatywny, czy jest to tylko przykrywka dla łatwego zarobku.

Przypomnijmy, że w Polsce żebranie w miejscu publicznym jest wykroczeniem, za które grozić może grzywna do 1,5 tys. zł, a w skrajnych przypadkach nawet ograniczenie wolności.

Najpopularniejsze