Budują nowy przystanek kolejowy w Oławie. Do Wrocławia dojedziemy stąd w 22 minuty [ZDJĘCIA]
W podwrocławskiej Oławie trwa budowa nowego przystanku kolejowego Oława Zachodnia. Inwestycja warta 13 mln zł ma ułatwić mieszkańcom tego miasta m.in. dojazd do Wrocławia.
Przystanek Oława Zachodnia powstaje przy dużym osiedlu Sobieskiego. Jego uruchomienie ułatwi mieszkańcom komunikację z innymi miejscowościami Dolnego Śląska, a także w granicach samej Oławy. Przystanek zapewni przede wszystkim szybkie i wygodne połączenie z Wrocławiem (pociąg ma pokonywać trasę w ok. 22 minuty).
W połowie miesiąca rozpoczął się kolejny etap prac przy przejściu podziemnym. – Jedna z konstrukcji odciążających została zdemontowana. W jej miejscu wykonawca buduje docelową obudowę przejścia. Pociągi jadą tuż obok pracujących robotników po drugim torze. Równocześnie trwa betonowanie stropu i bocznych części przejścia pod torami oraz montaż systemu odwodnienia. Wykonawca prowadzi też prace przy fundamentach i montażu ścian peronowych – opisuje Marta Pabiańska z PKP PLK.
W związku z pracami na trasie Wrocław-Opole wprowadzono komunikację zastępcządla 6 par połączeń. Autobusy do 14 grudnia kursować będą między przystankami Lizawice i Oława.
– Korzystając z niezbędnego zamknięcia jednego z dwóch torów na krótkim odcinku trasy Wrocław–Opole, wykonujemy dodatkowe prace przy moście nad Oławą. Przeprawa o długości 35 m jest wzmacniana, a po zakończeniu robót zapewni możliwość przejazdu pociągów z prędkością do 160 km/h. Wartość prac na obiekcie wynosi prawie 3 mln zł. To zadanie jest realizowane ze środków budżetowych – dodaje Marta Pabiańska.
Nowy przystanek Oława Zachodnia ma zostać oddany do użytku w przyszłym roku.
Najpopularniejsze teraz
-
Zmiany w komunikacji aglomeracyjnej
-
Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3:3. Wypowiedzi po meczu
-
GALERIA ZDJĘĆ: Śląsk Wrocław wyrwał punkt Widzewowi Łódż przegrywając już dwoma bramkami - ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ
-
Co nagle to po diable. Śląsk w końcu doczekał się nowego centra!
-
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.
-
SILVERBUS wraca. Mobilny punkt dla seniorów
-
Nowoczesna mobilność w zasięgu ręki – poznaj samochody Chery i aktualne promocje w Chery MM Cars Wrocław
-
Dlaczego nie warto czekać. Wraca Szkoła Pływania Aquaparku Wrocław!
-
MPK Wrocław uruchamia licznik wykolejeń. Balawejder: „Chcemy się tym chwalić”
-
Szalony mecz we Wrocławiu! Śląsk - Widzew 3-3!
-
Skwer Karaimski na Sępolnie zyska nowe oblicze. Ruszają przygotowania do gruntownej odnowy
-
Co dzieje się z biurami we Wrocławiu? Jak miasto wypada na tle Krakowa, Poznania i Warszawy?
-
Arystokratyczny spokój i cztery uzdrawiające źródła. Odkryj Szczawno-Zdrój
-
Awaria wodociągowa w centrum Wrocławia. Nocne prace i zmiany w kursowaniu tramwajów
-
Można już zgłaszać kandydatów do tegorocznych „Dolnośląskich Gryfów”
Najpopularniejsze
Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3:3. Wypowiedzi po meczu
Po arcyciekwamym pojedynku na Tarczyński Arenie głos zabrali trener Ante Simundza i zdobywca bramki ustalającej wynik.
GALERIA ZDJĘĆ: Śląsk Wrocław wyrwał punkt Widzewowi Łódż przegrywając już dwoma bramkami - ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ
Czerwona kartka już w 7. minucie, dwa gole straty mimo gry w przewadze i dramatyczny pościg zakończony wyrównaniem w końcówce. Śląsk Wrocław zremisował z Widzewem Łódź 3:3.


