Alert RCB dla Wrocławia: burze, ulewy i silny wiatr. A co na to synoptycy? [22.07.2024]
– Uwaga! Dziś prawdopodobne burze, ulewny deszcz i silny wiatr – taki komunikat od poniedziałkowego poranka trafia na telefony komórkowe osób przebywających we Wrocławiu. Prognozy Rządowego Centrum Bezpieczeństwa potwierdzają przewidywania IMGW, ale już naukowcy z ICM mają nieco inne dane.
To już kolejny dzień w tym sezonie wakacyjnych z alertem RCB czyli ostrzeżeniem dla mieszkańców o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk. Tym razem alert informuje o burzy, której będzie towarzyszył nie tylko silny wiatr, ale też i ulewny deszcz, który może powodować lokalne podtopienia.
IMGW potwierdza przewidywania Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i dla Wrocławia wydaje alert II stopnia w związku z burzami. – Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 45 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad. Uwagi: Ze względu na dynamiczną sytuację ostrzeżenie może być aktualizowane – czytamy w komunikacie Instytutu.
Alert IMGW obowiązuje praktycznie przez cały dzień. Synoptycy tej organizacji przewidują, że ostatnie niebezpieczne zjawiska mogą wystąpić nawet do 21:00. Nie wykluczają też, że burze, choć już nieco słabsze (prognozowany jest alert I stopnia), mogą na Dolnym Śląsku występować nawet do wtorkowego poranka.
Co ciekawe model meteorologiczny ICM Uniwersytetu Warszawskiego na dziś nie przewiduje burz we Wrocławiu. Prognozowane są opady deszczu między 11:00 a 15:00, jednak według naukowców z UW, nie powinny one przekroczyć 6 mm.
Najpopularniejsze teraz
-
Do 20 tys. zł na wydanie płyty lub singla. Wrocław uruchamia program dla lokalnych muzyków
-
Wrocław: 16 kamer znów poluje na piratów drogowych. System RedLight wrócił!
-
Rowery Kross dla nastolatka: co warto sprawdzić?
-
Zabytkowym pociągiem z Wrocławia w Góry Sowie
-
Oto najlepsze licea we Wrocławiu. Jedna szkoła w krajowej dziesiątce [RANKING 2026]
-
24 nowe instytucje w programie Nasz Wrocław. Do 2 wejdziemy za darmo!
-
Wrocław: Kompletnie pijani nastolatkowie zdewastowali przystanek przy Zwycięskiej [ZDJĘCIA]
-
We Wrocławiu powstało Centrum Druku 3D. Sprawdziliśmy, co tam się drukuje [ZDJĘCIA, WIDEO]
-
Europejski turniej baseballu we Wrocławiu. Droga na Olimpiadę Los Angeles 2028
-
Amazon otwiera centrum logistyczne w Dobromierzu koło Świdnicy. 1000 nowych miejsc pracy i stawki od 31,50 zł brutto za godzinę
-
Jagodno i Wojszyce wreszcie doczekają się parku! Wrocław przejął teren pod Zielony Klin Południa
-
Wrocław: Od lipca o 19,5% wzrosną ceny za wodę i ścieki [NOWE STAWKI]
-
Wrocław: Koniec darmowego MPK dla Ukraińców
-
Dwa nowe sklepy we Wroclavii. 400 m² dla miłośników mody [ZDJĘCIA]
-
Sylwetka Śląska Wrocław - analiza sezonu 2024/25 PKO Ekstraklasy
Najpopularniejsze
Wrocław: 16 kamer znów poluje na piratów drogowych. System RedLight wrócił!
Generalny Inspektorat Transportu Drogowego w poniedziałek, w samo południe uruchomił na skrzyżowaniu ul. Na Ostatnim Groszu i Bystrzyckiej system RedLight. To system kamer, który ma być batem na kierowców.
Rowery Kross dla nastolatka: co warto sprawdzić?
Czy wiesz, że zestawienie parametrów modeli młodzieżowych z 2024 r. pokazuje, że różnica między rowerem ważącym 11-12 kg a modelem 16-17 kg jest dla nastolatka odczuwalna podobnie jak kilka dodatkowych kilogramów plecaka? Wpływa na rozpędzanie, podjazdy, wnoszenie po schodach i manewrowanie przy małej prędkości.

