Wrocław uhonorował „Ośmiu Wspaniałych”. Kim są laureaci konkursu?

Wroclife • 2024-05-15 Wrocław uhonorował „Ośmiu Wspaniałych”. Kim są laureaci konkursu?

Już po raz trzydziesty we Wrocławiu odbyła się gala Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Wyróżnienia przyznawane są młodym wolontariuszom, uczniom wrocławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy angażują się w różne inicjatywy społeczne, działają na rzecz swojego środowiska szkolnego i lokalnego.

W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało 832 uczniów z 23 podstawowych i ponadpodstawowych. W kategorii indywidualnej zgłoszono 15 osób, 20 zgłoszeń dotyczyło grup uczniów.

Jury konkursu, na podstawie zgłoszeń oraz rozmów z kandydatami dokonało wyboru: 8 laureatów w kategorii indywidualnej, to tytułowych „Ośmiu Wspaniałych” oraz 10 wyróżnionych grup w kategorii grupowej. Laureaci w trakcie rozmowy z komisją musieli wykazać swoje zaangażowanie, a także popisać się kreatywnością. Punktowana była też umiejętność zaciekawienia wolontariatem osób z najbliższego otoczenia.

Spośród Ośmiu Wspaniałych wskazano też jedną osobę – Marię Sztyglic z Liceum Ogólnokształcącego nr III – która będzie reprezentantką Wrocławia podczas ogólnopolskich eliminacji konkursu.

W gronie Ośmiu Wspaniałych znaleźli się: Hanna Chładzińska z LO nr XII, Paweł Grucela z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych, Matylda Jagodzińska z LO nr VIII, Mariia Kryshtanovska z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych, Olga Laskowska z LO nr XVII, Artur Łazarski z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Jędrzej Mastyna z LO nr II.

Dzięki temu, że jestem wolontariuszką, coraz częściej doceniam to, co mam – wspaniałych rodziców, zdrowie czy środki do życia. Każde wydarzenie społeczne uczy mnie czegoś ważnego. Staję się inna, bardziej dojrzała i wrażliwa na ludzkie cierpienie powiedziała po gali Maria Sztyglic.

– Piękne jest to, że wolontariatem zajmują się ludzie, którzy nie liczą na zapłatę, bo wiedzą, że to nie jest najważniejsze. Najcenniejszy jest uśmiech i wdzięczność osób, którym udało się pomóc. Wolontariat to moje drugie życie, w którym mogę być sobą dodał Artur Łazarski.

Laureaci, a także osoby i grupy wyróżnione otrzymały z rąk Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka i Przewodniczącej Rady Miejskiej Wrocławia Agnieszki Rybczak gratulacje, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. W uroczystej gali oprócz uczniów-wolontariuszy udział wzięli także opiekunowie szkolnych grup wolontariatu, to 24 nauczycielek i nauczycieli, którzy na co dzień zajmują się w swoich szkołach opieką nad wolontariuszami. Z okazji jubileuszowej 30. edycji konkursu podziękowania otrzymały także osoby, które przez ostatnie lata zaangażowane były w organizację i promocję konkursu Ośmiu Wspaniałych.

Najpopularniejsze

GALERIA ZDJĘĆ: Śląsk Wrocław wyrwał punkt Widzewowi Łódż przegrywając już dwoma bramkami - ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆ: Śląsk Wrocław wyrwał punkt Widzewowi Łódż przegrywając już dwoma bramkami - ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ

Czerwona kartka już w 7. minucie, dwa gole straty mimo gry w przewadze i dramatyczny pościg zakończony wyrównaniem w końcówce. Śląsk Wrocław zremisował z Widzewem Łódź 3:3.
przeczytaj więcej
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.

Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.

Nowy Citroën C3 to model, który wprowadza powiew świeżości do segmentu miejskich samochodów . Już na pierwszy rzut oka wyróżnia się nowoczesnym designem, który łączy dynamiczne linie z charakterystycznymi dla marki detalami stylistycznymi. Samochód został zaprojektowany z myślą o codziennych potrzebach polskich kierowców - jest nie tylko zwrotny i łatwy w prowadzeniu, ale także wyjątkowo przestronny jak na tę klasę pojazdów.
przeczytaj więcej
Nowoczesna mobilność w zasięgu ręki – poznaj samochody Chery i aktualne promocje w Chery MM Cars Wrocław

Nowoczesna mobilność w zasięgu ręki – poznaj samochody Chery i aktualne promocje w Chery MM Cars Wrocław

Rynek motoryzacyjny w Polsce dynamicznie się zmienia, a kierowcy coraz częściej poszukują samochodów, które łączą nowoczesną technologię, komfort i atrakcyjną cenę. Właśnie na te potrzeby odpowiada marka Chery – globalny producent, który zdobywa uznanie w ponad 110 krajach i coraz śmielej zaznacza swoją obecność na polskich drogach.
przeczytaj więcej
Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3:3. Wypowiedzi po meczu

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3:3. Wypowiedzi po meczu

Po arcyciekwamym pojedynku na Tarczyński Arenie głos zabrali trener Ante Simundza i zdobywca bramki ustalającej wynik.
przeczytaj więcej