W niedzielę bezpłatne MPK we Wrocławiu. 21 kwietnia nie musisz kasować biletu!

Wroclife • 2024-04-18 W niedzielę bezpłatne MPK we Wrocławiu. 21 kwietnia nie musisz kasować biletu!

Niedziela, 21 kwietnia będzie kolejnym dniem, w który we Wrocławiu obowiązywać ma bezpłatna komunikacja miejska. Tego dnia przez cała dobę nie trzeba będzie kasować biletów w tramwajach i autobusach.

Bezpłatna komunikacja miejska we Wrocławi 21 kwietnia 2024 r. ma związek z odbywającymi się w Polsce wyborami samorządowymi. Decyzją wrocławskiego magistratu i radnych, od tego roku MPK Wrocław za darmo będzie wozić pasażerów w dni wszystkich ogólnokrajowych wyborów (także II tur).

Pomysłodawcy tego rozwiązania tłumaczyli, że jest to nie tylko ułatwienie dla osób, które chcą dostać się do lokalu wyborczego, ale też i forma przypomnienia o samych wyborach i poprawy frekwencji.

Po raz pierwszy z nowych przepisów mogliśmy skorzystać już 7 kwietnia w trakcie pierwszej tury wyborów samorządowych. Kolejna okazja do darmowych przejazdów już 21 kwietnia. Co istotne, bezpłatne przejazdy są bezwarunkowe (inaczej niż w dni promocji czytelnictwa, w które do bezpłatnych przejazdów uprawnia np. posiadanie książki).

Kolejny dzień z darmowym MPK to 9 czerwca 2024 r. Wtedy w Polsce odbywać się będą wybory do Parlamentu Europejskiego.

Najpopularniejsze