Wózki z kawą i lodami we wrocławskich parkach robią furorę. Mogą stanąć w kolejnych 42 lokalizacjach [MAPY]

Wroclife • 2024-03-04 Wózki z kawą i lodami we wrocławskich parkach robią furorę. Mogą stanąć w kolejnych 42 lokalizacjach [MAPY]

Mobilne punkty gastronomiczne w parkach robią furorę wśród mieszkańców. Ogromną popularnością cieszą się m.in. te sprzedające kawę, która umila spacery. Wrocławski magistrat ogłosił właśnie szczegóły dotyczące możliwości ustawienia 42 takich punktów.

Małe punkty gastronomiczne we wrocławskich parkach zaczęły się pojawiać już kilka lat temu. Zazwyczaj są to rowerowe wehikuły lub inne lekkie wózki, zaparkowane przy głównych szlakach spacerowych. Ich oferta jest przeróżna, najczęściej kupimy w nich gorącą i mrożoną kawę, ale nie brakuje też i tych z lodami, zimnymi napojami i innymi przekąskami.

Terenów parkowych przedsiębiorcy nie mogą jednak zajmować samowolnie. Poszczególne miejsca przyznawane są w drodze losowania organizowanego przez wrocławski magistrat. Najbliższe takie ma odbyć się 21 marca 2024 r. Przedsiębiorcy, którzy mają pomysł na swój parkowy biznes, mogą zgłaszać akces do 15 marca w Biurze Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

W tych miejscach mogą stanąć parkowe punkty małej gastronomii:

W ramach marcowego losowania wyłonionych może zostać operatorów aż 42 takich miejsc, w różnych częściach Wrocławia. W ramach współpracy będą mogli oni tam prowadzić punkt małej gastronomii, zajmujący się sprzedażą takich produktów jak m.in.: wata cukrowa, lody, precle, kukurydza w kolbach, popcorn, napoje (tj. kawa, herbata, lemoniada, soki, woda, koktajle owocowe).

Kandydaci do prowadzenia punktu muszą mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą, nie mogą zalegać z płatnościami wobec Gminy Wrocław, a także muszą zgodzić się z miejskimi regulaminami, w tym tymi dotyczącymi ochrony i poszanowania środowiska naturalnego. Opłata za możliwość zajęcia miejsca wynosi 5 zł dziennie za zajęty mkw.

Najpopularniejsze

GALERIA ZDJĘĆ: Śląsk Wrocław wyrwał punkt Widzewowi Łódż przegrywając już dwoma bramkami - ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆ: Śląsk Wrocław wyrwał punkt Widzewowi Łódż przegrywając już dwoma bramkami - ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ

Czerwona kartka już w 7. minucie, dwa gole straty mimo gry w przewadze i dramatyczny pościg zakończony wyrównaniem w końcówce. Śląsk Wrocław zremisował z Widzewem Łódź 3:3.
przeczytaj więcej
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.

Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.

Nowy Citroën C3 to model, który wprowadza powiew świeżości do segmentu miejskich samochodów . Już na pierwszy rzut oka wyróżnia się nowoczesnym designem, który łączy dynamiczne linie z charakterystycznymi dla marki detalami stylistycznymi. Samochód został zaprojektowany z myślą o codziennych potrzebach polskich kierowców - jest nie tylko zwrotny i łatwy w prowadzeniu, ale także wyjątkowo przestronny jak na tę klasę pojazdów.
przeczytaj więcej
Nowoczesna mobilność w zasięgu ręki – poznaj samochody Chery i aktualne promocje w Chery MM Cars Wrocław

Nowoczesna mobilność w zasięgu ręki – poznaj samochody Chery i aktualne promocje w Chery MM Cars Wrocław

Rynek motoryzacyjny w Polsce dynamicznie się zmienia, a kierowcy coraz częściej poszukują samochodów, które łączą nowoczesną technologię, komfort i atrakcyjną cenę. Właśnie na te potrzeby odpowiada marka Chery – globalny producent, który zdobywa uznanie w ponad 110 krajach i coraz śmielej zaznacza swoją obecność na polskich drogach.
przeczytaj więcej
Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3:3. Wypowiedzi po meczu

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3:3. Wypowiedzi po meczu

Po arcyciekwamym pojedynku na Tarczyński Arenie głos zabrali trener Ante Simundza i zdobywca bramki ustalającej wynik.
przeczytaj więcej