Międzykulturowe święto we Wrocławiu. Przyjadą do nas goście z Gambii, Maroka, Indii, Tanzani i Iranu
Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna edycja festiwal Lelenfant będącego kontynuacją projektu Brave Kids. W tym roku gośćmi multikulturowej imprezy będą dzieci z Gambii, Maroka, Indii, Tanzani i Iranu.
Projekt Lelenant (wcześniej pod nazwą Brave Kids) jest organizowany i finansowany ze środków Wrocławia od 2009 roku. Każda edycja to okazja do poznania nowych kultur, bo gośćmi tego wydarzenia są dzieci z najdalszych zakątków świata. Impreza promuje też Polskę i polską gościnność, bowiem uczestnicy nie są kwaterowani w hotelach, a w prywatnych mieszkaniach rodzin, które wyrażą taką chęć.
Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja, organizator projektu, w najbliższych miesiącach przeprowadzi cztery spotkania otwarte w formie tzw. Lelenfant Open Days by zaprosić do swoich aktywności mieszkańców Wrocławia. Tu zostaną przedstawione wszystkie istotne informacje dotyczące tegorocznej edycji projektu Lelenfant, a wydarzenia połączone będą z działaniami z zakresu sztuk performatywnych. .
Najbliższe spotkanie odbędzie się już w sobotę, 24 lutego o godz. 12:00 (do 15:00) w Klubie pod Kolumnami. Kolejne odbędą się w Centrum Aktywności Lokalnej H13 w ramach festiwalu filmowego AfryKamera (22 marca), w Centrum Kultury Nowy Pafawag podczas osiedlowego pikniku na Nowym Dworze (26 maja ) oraz na wrocławskim Torze Wyścigów Konnych (9 czerwca).
Podczas wydarzeń tych wrocławska młodzież będzie mogła wziąć udział w aktywnościach artystycznych oraz warsztatach tanecznych i teatralnych. W planie najbliższego spotkania znalazły się m.in. rozgrzewka do arabskiej muzyki, nauka tradycyjnych tańców i przyśpiewek z różnych regionów Polski oraz koncert gry na balafonach. Od marca Klub Lelefant zamierza zorganizować regularne zajęcia dla wrocławskich dzieci i młodzieży na czterech osiedlach miasta: Stare Miasto, Złotniki, Brochów i Kowale, których celem będzie integracja dzieci i młodzieży z wykorzystaniem międzykulturowej edukacji rówieśniczej.
Wiosenne zajęcia mają wyłonić grupy i przygotować je do finału projektu Lelenfant, który tradycyjnie odbywać się będzie w wakacje. Kilkunastoosobowe grupy młodych artystów z Wrocławia w lipcu dołączą do grup międzynarodowych, wraz z którymi stworzą wielkie widowisko. W tym roku do projektu zaproszone zostały dzieci z Gambii, Maroka, Indii, Tanzani i Iranu. Premierowy pokaz Wielkiego Międzynarodowego Spektaklu Lelenfant ma odbyć się na deskach Teatru Muzycznego Capitol. Reżyserką widowiska będzie Mary Sadowska-Łakomy.
Organizatorzy jednocześnie zachęcają mieszkańców Wrocławia do zgłaszania się rodzin goszczących, które w okresie wakacyjnym (12-22 lipca) chciałby przyjąć do swoich domów młodych artystów, którzy przyjadą do Wrocławia na występ. Jak przekonują organizatorzy, program pozwala wrocławianom na poznawanie różnych kultur w czasie wakacji bez wyjeżdżania z domu.
Najpopularniejsze teraz
-
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela
-
Będzie podwyżka czynszów za wynajem mieszkań od TBS Wrocław
-
Dolny Śląsk: Na zamkniętą w latach 90-tych linię wrócą pociągi. Zobacz postępy prac [ZDJĘCIA Z DRONA]
-
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park.
-
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć!
-
Nad Odrę nie tylko na spacer. W Marinie Kleczków można spędzić także muzyczny wieczór
akże muzyczny wieczór
-
Zielony ring wokół Starego Miasta wreszcie spójny. Nowe przejście przy Bastionie Sakwowym otwarte!
-
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.
-
Śladami pierwszych zdań. Wyjątkowy szlak polskiego piśmiennictwa we Wrocławiu
-
Mieszkańcy Wrocławia mogą ponownie ubiegać się o najem mieszkania w ramach Społecznej Agencji Najmu
-
Panowie, czas na przegląd. Przy Hali Stulecia rusza akcja zdrowotna połączona z pomocą dzieciom
-
Kiedyś myślałem, że jest już dla mnie za późno - mówi aktor, Janusz Chabior.
aktor, Janusz Chabior.
-
Święto miłośników historii na wrocławskich torach! Wyjątkowy krakowski skład typu N debiutuje w stolicy Dolnego Śląska
-
Czy zarabiasz więcej od przeciętnego Polaka? Są nowe dane GUS
-
Gdzie nad wodę koło Wrocławia? Naturalne kąpieliska koło Wrocławia [LISTA MIEJSC]
Najpopularniejsze
Będzie podwyżka czynszów za wynajem mieszkań od TBS Wrocław
Od 1 lipca 2026 r. mieszkańcy wrocławskich osiedli TBS muszą spodziewać się podwyżki czynszów. Spółka tłumaczy, że pierwsza od czterech lat zmiana stawek to konieczność podyktowana rosnącymi kosztami utrzymania budynków.
Dolny Śląsk: Na zamkniętą w latach 90-tych linię wrócą pociągi. Zobacz postępy prac [ZDJĘCIA Z DRONA]
Na zamkniętą dla regularnego ruchu pasażerskiego w połowie lat 90-ty linię kolejową nr 310 w za nieco ponad rok mają wrócić pociągi. Prace rewitalizacyjne na trasie z Łagiewnik do Piławy Górnej są już na zaawansowanym etapie. Nowe tory pojawiają się na kolejnych odcinkach, budowane są też perony i przystanki.


