Wrocław: Będzie nowa kładka przez fosę. Miasto rozwiązało przetarg

Wroclife • 2024-02-09 Wrocław: Będzie nowa kładka przez fosę. Miasto rozwiązało przetarg

Wrocławska firma Asecon przygotuje na zlecenie miasta projekt koncepcji kładki pieszo-rowerowej, która w przyszłości ma połączyć okolice Wzgórza Partyzantów ze skrzyżowaniem Podwala i Komuny Paryskiej. Spółka Wrocławskie Inwestycje w tym tygodniu rozwiązała przetarg.

W ramach tego zadania wykonawca za 194 tys. zł ma przygotować koncepcję kładki, która połączy będące obecnie w remoncie Wzgórze Partyzantów z ul. Podawle. Kładka ta będzie nie tylko nie atrakcją turystyczną, ale także ułatwi komunikację pieszą i rowerową w tej części miasta.

Wybrana w przetargu firma będzie miała 5 miesięcy od podpisania umowy na przygotowanie szczegółowej dokumentacji. Planowana kładka ma mieć ok. 60 metrów długości i 4 metry szerokości. Urzędnicy chcą, by plan zawierał też koncepcję oświetlenie obiektu oraz rozlokowania kamer monitoringu.

Umowa z miastem zakłada, że zwycięzca przetargu będzie musiał przygotować dwa różne warianty budowy kładki. Każdy z nic ma prezentować zróżnicować formą architektoniczną, a także różnić się materiałami konstrukcyjnymi oraz posadowieniem wynikającym z konstrukcji obiektu.

W późniejszym czasie projekty te będą konsultowane z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Na podstawie tych ustaleń zostaną podjęte ostateczne decyzje i będzie można ogłosić kolejne etapy prac.

Najpopularniejsze