Zbliżają się walentynkowe Targi Dobry Design. Co na nich kupimy?
Targi Dobry Design we Wrocławiu organizowane są już od 10 lat. W najbliższą niedzielę (11 lutego) odbędzie się specjalna walentynkowa edycja imprezy. Organizatorzy zdradzili, jacy rzemieślnicy wystawią się tym razem w budynku Concordia Design Wrocław na Wyspie Słodowej.
Walentynki to doskonały pretekst by zanurkować w świecie rodzimego rzemiosła i designu. Podczas TDD często rodzą się ekscytujące, twórcze współprace. Jedną z nich będzie wspólny projekt Clay Kolektyw i B E A T N I K, które przedstawiają swoją najnowszą, wspólną kolekcję naczyń.
– Historia tej znajomości jest nie mniej romantyczna niż te namalowane na talerzach. Poznały się na Targach DOBRY DESIGN rok temu. Zakochały się nawzajem w swoich dziełach sztuki i od razu wiedziały, że muszą połączyć siły. Z wielką radością przedstawiamy nową kolekcję ceramiki stworzoną specjalnie na walentynk. Jej nazwa to „FOOD PORN" czyli miłość na talerzach – czytamy w opisie przygotowanym przez twórczynie.
Talerze od Clay Kolektyw - ręcznie malowane przez wrocławską artystkę B E A T N I K. To połączenie miłości do sztuki i ceramiki. Kolorowe, erotyczne, porno z dobrym smakiem i szczyptą humoru. Kolekcja będzie dostępna od momentu premiery na TDD we Wrocławiu i na zamówienie prywatne u autorek.
Ogromną zaletą TDD jest to, że każdy kto odwiedza imprezę może poznać wiele utalentowanych osób które tworzą własne unikatowe przedmioty. Każdy z tych przedmiotów dotknąć i poznać jego historię i zanurzyć się w niezwykłej targowej atmosferze.
TDD WALENTYNKI to też doskonała okazja by poznać najnowsze trendy w polskim designie i modzie. Podczas nadchodzącej edycji ponad 30 marek to debiuty na TDD. Na walentynkowych targach po raz pierwszy w ramach cyklu spotkać będzie można duet: Ola Bena i Samo Dobro.
– Na targach zaprezentuję kolekcję kubków i talerzy. Każde naczynie jest ręcznie wykonane i unikalne. Wizyta na moim stoisku to nie tylko okazja do zobaczenia pięknej ceramiki, ale także możliwość jej dotknięcia, co dostarcza wyjątkowo ciekawych wrażeń sensorycznych – zapowiada zaprasza Aleksandra Bena/
„Samo Dobro” z kolei to marka fundacji Feminoteka. – Nie czerpiemy zysków ze sprzedaży naszych produktów, a Wasze zakupy na naszym stoisku będą miały realny wpływ na życie kobiet po przemocy, które zgłaszają się do nas po pomoc – zapewniają inicjatorki.
Kosmetyki Samo Dobro to sera olejowe, dezodorantki w kremie, mydła do ciała w paście i kostce, pudry do mycia twarzy i do kąpieli, masła do ciała, sól do kąpieli, maseczki i zestawy do przygotowania sobie domowego spa w trzech seriach - Róża Lux, Konopnicka i Orzeszkowa. Półprodukty w nich wykorzystywane pochodzą tylko z roślin rosnących wokół nas. Wśród nich są cudowne oleje: ze słonecznika, ostropestu, dyni, konopi, marchwi, czy orzechów laskowych. Są sprawdzone i skuteczne i nie muszą pokonywać tysięcy kilometrów, by móc z nich korzystać. Samo Dobro czerpie z nich pełnymi garściami.
Oprócz produktów kosmetycznych na tym stoisku zaopatrzyć się będzie można w skuteczne mydło gospodarcze w trzech wariantach: w paście - do szorowania nawet bardzo zabrudzonych powierzchni, w kostce - do zapierania plam i starte na proch, świetnie nadające się do prania w pralce. Receptura każdego z wariantów mydła została opracowana z szacunkiem dla środowiska.
Walentynki to też czas na słodkości. Na urodzinach TDD pojawi się ze swoją ofertą Sobieraj Chocolate.
– Walentynki to szczególna okazja, w związku z tym przygotowałem coś specjalnego na to wydarzenie. Czekoladowo owocowe lizaki w kształcie serc, oraz tabliczki I love you w dwóch wersjach. Deserowej z truskawkami i malinami, białej z malinami. Oczywiście w na TDD nie zabraknie mojej klasycznej oferty. Róża z kardamonem, owoce z migdałami czy biała z granatem i bławatkiem, sprawdzą się idealnie na tę wyjątkową okazję – zapowiada Paweł Sobieraj.
Wśród debiutujących marek 11 lutego na Wyspie Słodowej pojawią się m.in.
-
OD11, Tabanna - autorska, odpowiedzialna moda
-
Psie smyczki - akcesoria dla naszych pupili
-
SisCandles, Laluna_candles_pl - autorskie świece zapachowe
-
Slow Jewelry, lwie_jwlr, Kamaryd - unikatowa biżuteria
-
Omyu - naturalne wsparcie dla naszych super mocy.
-
BIOSOMA - naturalne kosmetyki
-
Laluna candles - świece zapachowe
Nie zabraknie też sprawdzonych i dobrze znanych wystawców:
-
Matylda Zielińska, Pani-Ka, Szlify, Bebolka studio, Hetman Jewelry, Joanna Muzyka Studio, BOSKE, Iwona Bator Design - czyli dużo dobrej biżuterii.
-
Anna Bednarczyk Ilustracje, Malwa studio, dziki.las.collages, Twingist - plakat i ilustracja
-
Bucle, Ohbemore, INTENSI, Studio Diaco, Rastro - autorska moda
-
Makutu, Bracia Mydlarze - kosmetyki naturalne
-
Poławiacze Pereł i CLAROSCURO - książki
-
Igua, Tęczowa robótka, Per-te - oryginalne akcesoria
-
Soya&herbs - świece sojowe
-
ENDORFINY - wegańskie sery rzemieślnicze.
Wyjątkowy klimat obcowania z polskim dizajnem zapewnia także budynek Concordia Design Wrocław. Targi zajmą aż dwie kondygnacje, parter oraz piętro 4, co gwarantuje wystarczająco dużo przestrzeni do prezentacji oferty blisko 80 marek.
Termin: niedziela, 11 lutego godz.: 11:00 – 18:00
Miejsce: Concordia Design Wrocław, Wyspa Słodowa 7, Wrocław
Wstęp wolny.
Patronem medialnym imprezy jest Wroclife.pl
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć!
-
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela
-
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA]
-
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć!
-
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać?
-
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach?
-
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park.
-
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą?
-
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026
-
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE]
-
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej
-
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny”
-
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów
-
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia
-
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach
Najpopularniejsze
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela
Miękinia pod Wrocławiem stanie się nowym centrum zaawansowanych technologii. Podczas Taiwan Expo 2026 w Warszawie strona tajwańska zdecydowała, że właśnie tam powstanie Tajwański Park Technologiczny, który zostanie zlokalizowany na terenach przygotowanych wcześniej pod inwestycję Intela.
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA]
2 września funkcjonowanie rozpocznie nowy Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Cynamonowej na Lipie Piotrowskiej. Docelowo uczyć się ma tam 1200 dzieci.


