Wrocław: Po Bożym Narodzeniu płatne parkowanie na kolejnych ulicach [ZDJĘCIA]

Wroclife • 2023-12-20 Wrocław: Po Bożym Narodzeniu płatne parkowanie na kolejnych ulicach [ZDJĘCIA]

Od piątku po Bożym Narodzeniu (29 grudnia) mają zostać uruchomione parkomaty na kolejnych wrocławskich ulicach. Od tego dnia płacić trzeba będzie na 9 ulicach osiedla Huby. Na styczeń planowane jest wyznaczenie kolejnych płatnych miejsc parkingowych we Wrocławiu.

W ramach obecnej tury obejmowane strefą płatnego parkowania są ulice na osiedlu Huby. Na wniosek miejscowej rady osiedla powołującej się na wnioski mieszkańców, w tym rejonie miasta w sumie wyznaczonych zostało 800 miejsc parkingowych, na których wprowadzona zostanie odpłatność. Docelowo stanie tam 31 parkomatów.

Wdrożenie płatnego parkowania na tym osiedlu uzasadniane jest m.in. sąsiedztwem dużej galerii handlowej oraz dworców kolejowego i autobusowego. Wprowadzenie odpłatności za parkowanie ma zapewnić większą rotację i poprawić dostępność miejsc parkingowych dla mieszkańców.

Od 29 grudnia 2023 r. płatne parkowanie ma zacząć obowiązywać na ulicach:

  • Dawida,

  • Joannitów,

  • Gajowej,

  • Wesołej,

  • Glinianej,

  • Łódzkiej,

  • Prudnickiej,

  • Ciepłej,

  • Sieradzkiej.

W kolejce do wdrożenia płatnego pakowania są już miejsca postojowe na Tarnogaju. Malowanie oznakowania już ruszyło i ma być ukończone na początku przyszłego roku. Tu do strefy płatnego parkowania wytypowano ulice: Paczkowską, Jesionową, Otmuchowską, Piękna, Nyską, Sernicką i Henrykowską.

Przypomnijmy, że mieszkańcy tych osiedla mogą już wykupić abonamenty M w preferencyjnych stawkach: 10 zł za miesiąc lub 100 zł za rok (dla pierwszego pojazdu). Szczegółowe informacje dotyczące stawek opłat abonamentowych dla drugiego i trzeciego pojazdu są dostępne na stronie www.zdium.wroc.pl/parkowanie.

W SPP opłaty obowiązują w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-18:00 i wynoszą:

  • pierwsza godzina – 3 zł,

  • druga godzina – 3,10 zł,

  • trzecia godzina – 3,30 zł,

  • czwarta i każda kolejna godzina – 3 zł.

Aby umożliwić wszystkim zainteresowanym zakup abonamentów oraz wyrobienie identyfikatorów („H” dla pojazdów niskoemisyjnych i „0” dla osób niepełnosprawnych), ZDiUM w najbliższych dniach wydłużamy czas pracy Biura Obsługi Klienta do godziny 18:00 w dwie ostatnie środy grudnia: 20.12 oraz 27.12 br.

Najpopularniejsze