Nowe lodowisko we Wrocławiu otwarte! Zobacz zdjęcia z pierwszych dni [GALERIA]

Wroclife • 2023-12-18 Nowe lodowisko we Wrocławiu otwarte! Zobacz zdjęcia z pierwszych dni [GALERIA]

Od soboty wrocławianie i turyści mogą korzystać z nowego lodowiska przy ul. Sukielickiej w Parku Tysiąclecia na Nowym Dworze. Ślizgawka dla łyżwiarzy powstała tuż przy torze do uprawiania rolkarstwa szybkiego.

Lodowisko na Nowym Dworze ruszyło w ubiegła sobotę. Został tam wybudowany zadaszony tor o wymiarach 50x25 m (łączna pow. 1245 mkw.), na którym jednorazowo może znajdować się nawet 200 osób.

– Cieszę się, że miejsce, które sześć lat temu było areną na The World Games, rozwija się. Że oferta sportów wrotkarskich i łyżwiarskich we Wrocławiu staje się coraz bardziej kompletna i urozmaicona. Obiekt powstał w ekspresowym tempie i, co ważne, będzie służył wrocławianom całorocznie. Dziękuję za wykonanie tych prac i bierzemy się za kolejne – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Obiekt został wybudowany w niecały rok. Inwestycja podzielona była na dwa etapy. W ramach pieszej powstał dwukondygnacyjny budynek z szatniami, toaletami, zapleczem sanitarnym i wypożyczalnią sprzętu. Drugim etapem było budowa zadaszonego rolkowika, które w sezonie letnim będzie pełniło funkcję lodowiska. Przy budowie obiektu zastosowani ekologiczne rozwiązania jak m.in. pompy ciepła do ogrzewania budynku oraz panele fotowoltaiczne do pozyskiwania energii elektrycznej ze słońca. Koszt inwestycji to 16,5 mln zł.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WEEKENDU OTWARCIA:

– W ciągu ostatnich kilku lat udało nam się rozbudować i stworzyć kompletne Centrum Sportów Wrotkarskich na Nowym Dworze. Pragnę przypomnieć, że istniejące tam od The World Games tory wrotkarskie do jazdy szybkiej i ulicznej zostały oświetlone, wybudowany został skatepark dla miłośników jazdy na deskorolce, BMX-ie, rolkach lub hulajnodze, a w ciągu ostatniego roku powstał budynek szatniowo-socjalny będący zapleczem otwieranego właśnie krytego lodowiska, które w sezonie wiosenno–letnim posłuży jako rolkowisko – mówi Dariusz Kowalczyk, prezes WCT Spartan sp. z. o.o.

Lodowisko przy ul. Sukielickiej czynne jest w sezonie od poniedziałku do piątku w godz. 16:00 – 22:00 (z przerwą w godz. 19:00-20:00) oraz w soboty, niedziele, święta oraz ferie w godz. 8:00 – 22:00 (z godzinnymi przerwami od: 12:00; 16:00; 19:00).

Bilety kosztować będą:

  • Tanie ślizganie w poniedziałki (nie obowiązuje w święta i ferie) – 18 zł/h

  • wtorek - piątek: 25 zł/h - normalny; 20 zł/h - ulgowy; 20 zł/os./h – rodzinny

  • soboty, niedziele i święta – wtorek - piątek: 30 zł/h - normalny; 24 zł/h - ulgowy; 24 zł/os./h – rodzinny

Koszt wypożyczenia łyżew i kasku to 15 zł/h, zwierzątka do nauki 20 zł. Usługa ostrzenia łyżew to koszt 20 zł za parę. Obiekt honoruje karty Benefir, FitProfit, Medicover i PZU.

Najpopularniejsze

Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć!

Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć!

Wrocławianie i Dolnoślązacy otrzymali w piątek SMS od nadawcy Alert RCB, który rozpoczyna się od zdania „Zanieczyszczona woda w Odrze…”. To komunikat Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w związku z zanieczyszczeniem Odry. Sprawdź, co oznacza zanieczyszczenie Odry i czy korzystanie z wody we Wrocławiu jest bezpieczne.
przeczytaj więcej
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela

Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela

Miękinia pod Wrocławiem stanie się nowym centrum zaawansowanych technologii. Podczas Taiwan Expo 2026 w Warszawie strona tajwańska zdecydowała, że właśnie tam powstanie Tajwański Park Technologiczny, który zostanie zlokalizowany na terenach przygotowanych wcześniej pod inwestycję Intela.
przeczytaj więcej
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć!

Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć!

We Wrocławiu pojawił się nowy typ oszustwa. Ktoś podając się za pracownika agencji aktorskiej wysyła do mieszkańców SMS z propozycją zagrania w filmie lub serialu, tym samym wyłudzając od nich dane osobowe i inne informacje.
przeczytaj więcej
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać?

Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać?

Cała Polska z niepokojem patrzy na Odrę. Od kilkunastu dni rzeką płyną śnięte ryby, a służby wciąż nie mogą ustalić, co jest powodem zanieczyszczenia rzeki. Rządzący apelują, by nie kąpać się w Odrze i nie łowić w niej ryb. A co z miejskimi kąpieliskami? Czy w związku z zanieczyszczeniem Odry, bezpieczne jest korzystanie z wrocławskich kąpielisk?
przeczytaj więcej