Kontrola ITD we Wrocławiu. Kontrolerzy zatrzymali dowody rejestracyjne 5 autobusów
Zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych 5 autobusów obsługujących linie aglomeracyjne zakończyła się czwartkowa kontrola Inspekcji Transportu Drogowego we Wrocławiu. By zapewnić ciągłość podwykonawca musiał wypożyczyć tabor zastępczy od innych przewoźników.
W trakcie czwartkowej kontroli Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała flotę firmy Kłosok, która obsługuje linie aglomeracyjne z Wrocławia do miejscowości w gminie Długołęka. Kontrolerzy wykryli pewne nieprawidłowości związane ze stanem technicznym części pojazdu.
Biuro Prasowe UM Wrocławia potwierdza że podczas kontroli kilkunastu pojazdów tej firmy doszło do zatrzymania dowodów rejestracyjnych 5 autobusów. By nie dopuścić do utrudnień na liniach przewoźnik zmuszony był do wypożyczenia taboru zastępczego. Mimo tego na 2 liniach w czwartek występowały opóźnienia.
– Firma Kłosok zapewnia, że jutro wszystkie linie będą obsługiwane zapasowym taborem. Jednocześnie jeszcze dziś rozpoczęto naprawy autobusów, które nie przeszły badania. Naprawione przejdą szczegółowe kontrole przed wyjazdem na trasę. Nadrzędnym celem jest zapewnienie bezpiecznego przewozu, dlatego Wrocław wspiera logistycznie przewoźnika. Jednocześnie, jeśli jakieś kursy nie zostaną obsłużone, miasto wyciągnie wobec przewoźnika konsekwencje finansowe – czytamy w komunikacie biura prasowego wrocławskiego magistratu.
Najpopularniejsze teraz
-
Historyczna sensacja we Wrocławiu. W ZOO wykluł się mały smok bez udziału samca
-
Męskie Granie 2026 we Wrocławiu. Znamy pierwszych artystów, którzy u nas wystąpią!
-
Wandalizm dotknął Cafe Równik. Trwa zbiórka na odbudowę
-
Rusza remont ul. Szybowcowej na Gądowie
-
Wrocław ma dużo więcej mieszkańców, niż wynika z oficjalnych danych. Zobacz, ilu nas mieszka w mieście
-
SIM Wrocław rusza z budową osiedla. 405 mieszkań z niższym czynszem powstanie na Jagodnie i Wojszycach. To model podobny do TBS. [ZOBACZ GALERIĘ]
-
Oto najlepsze licea we Wrocławiu. Jedna szkoła w krajowej dziesiątce [RANKING 2026]
-
Półmetek Vertigo Summer Jazz Festival. Przed nami druga połowa koncertów
-
Rekord na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Ponad 18 tys. kandydatów walczy o 1379 miejsc
-
Pociągi znów kursują między Wielkopolską a Dolnym Śląskiem. Zakończono modernizację linii za 180 mln zł
-
Panthers Wrocław zagrają z Firenze Red Lions na Stadionie Olimpijskim
-
Czy Wrocławowi grozi korekta cen mieszkań? Rynek zwalnia, ale stolica Dolnego Śląska nadal się broni
-
Lato w mieście? Pij kranówkę i korzystaj ze zdrojów ulicznych
-
Filmowe lato na Partynicach. Kino pod chmurką
-
Piątek we Wrocławiu: najpierw upał, później gwałtowne burze, możliwy grad. IMGW ostrzega
Najpopularniejsze
Historyczna sensacja we Wrocławiu. W ZOO wykluł się mały smok bez udziału samca
To prawdziwa przyrodnicza sensacja i powód do dumy dla Wrocławia. W ZOO Wrocław wykluł się pierwszy w historii ogrodu, a zarazem pierwszy w Polsce waran z Komodo. Co jeszcze bardziej niezwykłe, młody przyszedł na świat bez udziału samca – dzięki zjawisku zwanemu partenogenezą. Dlatego jest bardzo podobny do mamy.
Męskie Granie 2026 we Wrocławiu. Znamy pierwszych artystów, którzy u nas wystąpią!
Kultowy festiwal muzyczny Męskie Granie w 2026 roku zawita do Wrocławia na przełomie lipca i sierpnia. Organizatorzy ogłosili już pełne line-upy tegorocznej edycji. Znamy listę artystów, którzy wystąpią we Wrocławiu. Już dziś w południe startuje także sprzedaż biletów na tegoroczne koncerty.
Wandalizm dotknął Cafe Równik. Trwa zbiórka na odbudowę
Cafe Równik, jedna z najbardziej wyjątkowych kawiarni we Wrocławiu, potrzebuje wsparcia mieszkańców. Podczas nieobecności zespołu, który przebywał na turnusie rehabilitacyjnym, lokal padł ofiarą aktu wandalizmu. Zniszczone zostały parasole w ogrodzie, a jeden z nich został skradziony.

