Wrocław: Od czwartku nowa metoda płacenia za parkowanie. Kierowcy już mogą ściągnąć aplikację

Wroclife • 2023-08-21 Wrocław: Od czwartku nowa metoda płacenia za parkowanie. Kierowcy już mogą ściągnąć aplikację

Od najbliższego czwartku kierowcy korzystający ze Strefy Płatnego Parkowania i Śródmiejskiej SPP we Wrocławiu, zyskają nową możliwość uiszczania opłat za parkowanie.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta poinformował, że od 24 sierpnia za postój na płatnych miejscach parkingowych we Wrocławiu będzie można zapłacić przy pomocy popularnej aplikacji mPay. Będzie to już trzecia po AnyPark i SkyCash aplikacja na telefony komórkowe przy użyci której kierowcy będą mogli zapłacić za parkowanie bez konieczności podchodzenia do parkometru.

Płatność za parking przy użyciu aplikacji ma tę zaletę, że w przypadku gdy chcemy przedłużyć czas parkowania, nie musimy ponownie udawać się do parkomatu, a w przypadku takiej potrzeby tylko przedłużyć czas parkowania bezpośrednio w aplikacji. Aplikacja pozwala też parkować „na czas” – w takim przypadku zostawiając samochód na parkingu aktywujemy usługę, a odbierając auto ją dezaktywujemy, dzięki czemu płacimy za realny czas, jaki pojazd stał na parkingu.

Nowa aplikacja mPay to popularne rozwiązanie do mikropłatności stosowane w wielu miastach Polski. We Wrocławiu do tej pory przy pomocy tej aplikacji można było już kupować bilety na przejazdy komunikacją miesjką.

Oczywiście kierowcy nadal mogą płacić za parkowanie w tradycyjnych parkometrach.

Najpopularniejsze