Wrocław: Policyjna grupa SPEED złapała „pirata drogowego” na hulajnodze. Jechał 54 km/h [WIDEO]

Wroclife • 2023-07-07 Wrocław: Policyjna grupa SPEED złapała „pirata drogowego” na hulajnodze. Jechał 54 km/h [WIDEO]

Mandatem w wysokości 800 zł ukarany został 45-letni mężczyzna, który jedną z wrocławskich ulic pędził 54 km/h na… elektryczne hulajnodze.

Zatrzymania dokonali wrocławscy policjanci z grupy SPEED, których zadaniem jest eliminacja niebezpiecznych zachowań na drodze. Jak się okazuje działalność grupy nie ogranicza się wyłącznie do kontrolowania prędkości samochodów, ale też i innych pojazdów.

– Policjanci wrocławskiej drogówki pełniąc służbę w ramach grupy SPEED zauważyli w pewnej chwili jadącego jezdnią kierującego elektryczną hulajnogą, który poruszał się ze znaczną prędkością – mówi mł. asp. Rafał Jarząb z KMP we Wrocławiu.

Jak się okazało mężczyzna poruszał się z prędkością aż 54 km/h. Zgodnie z polskimi przepisami hulajnogą elektryczną można poruszać się z prędkością do 20 km/h. W tym konkretnym przypadku (nie było wyznaczonej drogi dla rowerów, z której mają korzystać użytkownicy hulajnóg) jednak użytkownik hulajnogi powinien jechać nie ulicą, a chodnikiem ograniczając prędkość do prędkości pieszego.

45-latek został ukarany przez policjantów mandatem 800 zł za przekroczenie prędkości oraz drugim 100-złotowym za niestosowanie się do obowiązku jazdy chodnikiem. – Mężczyzna tłumaczył się, jak większość kierujących w takich przypadku, pośpiechem. 45-latek jechał odebrać dziecko z przedszkola – dodaje policjant.

Najpopularniejsze