W piątek Droga Krzyżowa „dla Wrocławian”. Wezmą w niej udział m.in. znani artyści, politycy i dyrektorzy

Wroclife • 2023-03-14 W piątek Droga Krzyżowa „dla Wrocławian”. Wezmą w niej udział m.in. znani artyści, politycy i dyrektorzy

W najbliższy piątek, 17 marca we Wrocławiu odbędzie się Droga Krzyżowa „dla Wrocławian” z udziałem sławnych mieszkańców. Organizatorzy zapowiadają, że rozważania na poszczególnych stacjach wygłoszą popularni wrocławianie m.in. pisarz Marek Krajewski, prof. Wojciech Witkiewicz oraz wojewoda Jarosław Obremski.

Droga krzyżowa to nabożeństwo odprawiane w Kościele katolickim w okresie Wielkiego Postu. Jej celem jest upamiętnienie drogi, jaką przed śmiercią odbył Jezus Chrystus. Głównym elementem nabożeństwa jest modlitwa i rozważania przy czternastu stacjach, nawiązujących do wydarzeń z życia Jezusa.

Wyjątkową formę piątkowej uroczystości na najbliższy piątek planuje Fundacja Pro Arte 2002 wraz z wrocławskimi Dominikanami. O godz. 17:40 w kościele św. Wojciecha przy pl. Dominikańskim 2 ma odbyć się droga krzyżowa z udziałem znanych wrocławian.

– Rozważania poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej podejmą znani i wybitni Wrocławianie: Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk, lekarze: prof. Wojciech Witkiewicz i dr Anna Orońska, uznani autorzy i artyści: Marek Krajewski, Piotr Baron, Bogusław Kierc, Mariusz Mikołajek, Piotr Łykowski i Piotr Karpeta, prezes wrocławskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce Igor Salamon, dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego Izabela Koziej, dr Anna Siemieniec z Domu Edyty Stein i dr Kamila Jasińska z Centrum Historii Zajezdnia – wylicza Michał Jeremi Rybarczyk z Fundacji PRO ARTE 2002.

W trakcie wydarzenia usłyszeć będzie można też rozważania inspirowane twórczością ks. Piotra Pawlukiewicza, Romana Brandstaettera, Aleksandra Szklarczyka, Edyty Stein (św. Teresy Benedykty od Krzyża), a także własne rozważania zaproszonych gości.

Najpopularniejsze